Morlaco – jedna z pierwszych maszyn wykonanych w technologii 3D.

- MotoRmania

Ten oparty na silniku Fireblad’a  superbike  dziwnym widelcem stał się jednym z pierwszych motocykli, którego konstrukcja została wykonana w technologii 3D.

Nazywa się Morlaco i został stworzony w Hiszpanii przez firmę Bottpower, która ma siedzibę w Walencji.  Bottpower pokazuje tym samym jak można zrewolucjonizować projektowanie, krótkich serii motocykli – dzięki technologii 3D możemy szybko otrzymać to co zakłada nasz projekt.

morlaco-02
Kluczową częścią projektu, jak mówi David Sanchez z Bottpower, było wykorzystanie możliwie jak najbardziej zaawansowanych technologii. Z pomocą specjalistów Optimus 3D, zbiornik, airbox, wloty powietrza, siedzisko / rama pomocnicza, a nawet skomplikowane wsporniki panelu wyświetlacza zostały wykonane metodą sterowaną komputerowo.

morlaco-03

 

Gotowa maszyna, która ma się ukazać latem 2020 r., może być rewolucyjna, nie tylko pod względem lekkości i minimalistycznego wzornictwa, ale także pod względem sposobu projektowania i budowy  krótkich serii motocykli, lub projektów indywidualnych.

Sanchez dodał: „Zastosowanie tradycyjnej metody budowy takiego motocykla, która polegałaby na zaprojektowaniu, wykonaniu formy, wykonaniu części z formy i tak dalej, jest długim procesem i naprawdę drogim jak na małą operację. W przypadku 3D jest to dużo szybszy proces, ponieważ projektujesz na komputerze, wysyłasz plik, a następnie masz cztery części. ”

 

Morlaco-01

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl