Morlaco – jedna z pierwszych maszyn wykonanych w technologii 3D.
MotoRmania
30 marca 2020

Ten oparty na silniku Fireblad’a  superbike  dziwnym widelcem stał się jednym z pierwszych motocykli, którego konstrukcja została wykonana w technologii 3D.

Nazywa się Morlaco i został stworzony w Hiszpanii przez firmę Bottpower, która ma siedzibę w Walencji.  Bottpower pokazuje tym samym jak można zrewolucjonizować projektowanie, krótkich serii motocykli – dzięki technologii 3D możemy szybko otrzymać to co zakłada nasz projekt.


Kluczową częścią projektu, jak mówi David Sanchez z Bottpower, było wykorzystanie możliwie jak najbardziej zaawansowanych technologii. Z pomocą specjalistów Optimus 3D, zbiornik, airbox, wloty powietrza, siedzisko / rama pomocnicza, a nawet skomplikowane wsporniki panelu wyświetlacza zostały wykonane metodą sterowaną komputerowo.

 

Gotowa maszyna, która ma się ukazać latem 2020 r., może być rewolucyjna, nie tylko pod względem lekkości i minimalistycznego wzornictwa, ale także pod względem sposobu projektowania i budowy  krótkich serii motocykli, lub projektów indywidualnych.

Sanchez dodał: „Zastosowanie tradycyjnej metody budowy takiego motocykla, która polegałaby na zaprojektowaniu, wykonaniu formy, wykonaniu części z formy i tak dalej, jest długim procesem i naprawdę drogim jak na małą operację. W przypadku 3D jest to dużo szybszy proces, ponieważ projektujesz na komputerze, wysyłasz plik, a następnie masz cztery części. ”

 

 

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły