Kto już z skorzystał z buspasu w stolicy? Uważajcie – nie wszędzie można.

- MotoRmania

Ciągle jeszcze możecie dostać mandat za wjazd na warszawski buspas.

Chociaż mamy już pierwsze oznaczenia to „do wiosny daleko”.   Motocykliści muszą pamiętać, że będą mogli  wjechać na buspas w Warszawie  dopiero wtedy, gdy zaczną dopuszczać taką sytuację znaki drogowe. Najprawdopodobniej stanie się to jednak dopiero w maju. „Poruszanie się po buspasach, gdzie organizacja ruchu nie została jeszcze wprowadzona, stanowić będzie wykroczenie drogowe” – zastrzega ratusz.  Nowe oznaczenia pojawią się na ponad 20 ciągach komunikacyjnych. Zgodnie z wyliczeniami ratusza to blisko 53 km wydzielonych korytarzy transportowych, po których dotąd mogły jeździć autobusy miejskie, taksówki i Miejski Transport Osób Niepełnosprawnych. Na znakach pionowych przy busach, gdzie dziś wymieniane są „BUS”, „TAXI” i „MTON”, umieszczony zostanie napis „MOTOCYKLE”.

Uwaga! Motocykliści nie będą  mogli jeździć na tymczasowych odcinkach wydzielonych dla komunikacji miejskiej np. przy okazji budowy drugiej linii metra.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl