Polscy żużlowcy wyjechali na ulicę swoimi żużlówkami! Ale jak to?! Sprawdźcie #RoundaboutSpeedway

Razem z Red Bullem, polscy zawodnicy Maciej Janowski, Piotr i Przemysław Pawliccy zaatakowali pewne rondo. Dzięki wsparciu miasta Lublin, na Czechowie udało się zorganizować niecodzienny wyścig żużlowy na prawdziwym rondzie, oczywiście asfaltowym – „Roundabout Speedway”.

roundabout-speedway (8)

Rolę taśmy startowej przejął sygnalizator świetlny, a tory jazdy wyznaczyły poziome znaki drogowe. Magic, Piter i Przemek postanowili przenieść swoją dyscyplinę ze stadionu w uliczny wymiar.

Zawodnicy świetnie wyczuli przyczepność asfaltu i walczyli na łokcie. Ale wyzwaniem była nie tylko nawierzchnia, ale również inna budowa „toru”. Tym razem żaden z zawodników nie mógł wyprostować kierownicy, nie było czasu na odpoczynek, całe 4 okrążenia trzeba było przejechać bokiem! A jednak, w odróżnieniu od speedwaya, na asfalcie była stała przyczepność, bez względu na to, czy chłopaki jechali po zewnętrznej, czy przy krawężniku.

Efekt? Zobaczcie sami:

Mało Wam? Nam również. Na szczęście Red Bull o tym wie i przygotował film zza kulis, gdzie zobaczycie znacznie więcej wypasionych ujęć! Przez deszcz na początku zdjęć, projekt mógł się nie udać…

roundabout-speedway (6)

roundabout-speedway (7)

nowa-nawierzchnia-nie-sprawiła-problemów

roundabout-speedway (1)