Żużel na zwykłym rondzie w Lublinie? Oni to naprawdę zrobili!

- Piotr Jędrzejak

Polscy żużlowcy wyjechali na ulicę swoimi żużlówkami! Ale jak to?! Sprawdźcie #RoundaboutSpeedway

Razem z Red Bullem, polscy zawodnicy Maciej Janowski, Piotr i Przemysław Pawliccy zaatakowali pewne rondo. Dzięki wsparciu miasta Lublin, na Czechowie udało się zorganizować niecodzienny wyścig żużlowy na prawdziwym rondzie, oczywiście asfaltowym – „Roundabout Speedway”.

roundabout-speedway (8)

Rolę taśmy startowej przejął sygnalizator świetlny, a tory jazdy wyznaczyły poziome znaki drogowe. Magic, Piter i Przemek postanowili przenieść swoją dyscyplinę ze stadionu w uliczny wymiar.

Zawodnicy świetnie wyczuli przyczepność asfaltu i walczyli na łokcie. Ale wyzwaniem była nie tylko nawierzchnia, ale również inna budowa „toru”. Tym razem żaden z zawodników nie mógł wyprostować kierownicy, nie było czasu na odpoczynek, całe 4 okrążenia trzeba było przejechać bokiem! A jednak, w odróżnieniu od speedwaya, na asfalcie była stała przyczepność, bez względu na to, czy chłopaki jechali po zewnętrznej, czy przy krawężniku.

Efekt? Zobaczcie sami:

Mało Wam? Nam również. Na szczęście Red Bull o tym wie i przygotował film zza kulis, gdzie zobaczycie znacznie więcej wypasionych ujęć! Przez deszcz na początku zdjęć, projekt mógł się nie udać…

roundabout-speedway (6)

roundabout-speedway (7)

nowa-nawierzchnia-nie-sprawiła-problemów

roundabout-speedway (1)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl