Nowe policyjne motocykle BMW z fluorescencyjnymi barwami

- Sebastian Radwan

Polska Policja wprowadza do służby motocykle BMW R 1250 RT w nowym oznakowaniu do niebieskich barw dojdą żółto-zielone pasy na owiewkach.

BMW R 1250 RT z dwucylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, moment obrotowy o wartości 143 Nm. Masa własna „cywilnego” modelu wynosi 270 kg, natomiast policyjna wersja może ważyć nawet 320 kg.

Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, a miejsce pasażera zajmuje zintegrowany z centralą radiową kufer. Zupełnie nowe barwy policyjne, zostały wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, a także sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu koloru niebieskiego i czerwonego. W wyposażeniu znajdziemy także podgrzewane siedzenie i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort kierowcy.

Używane w dwóch wersjach – oznakowanej i nieoznakowanej. W obu przypadkach wyposażone w tempomat, a także specjalny bieg konduktowy, umożliwiający jazdę z minimalną prędkością np. podczas eskorty kolumny VIP.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl