Jest inwestor! Produkcja WSK ruszy w Świdniku pod koniec tego roku.

- MotoRmania

Polski motocykl wróci na rynek?

fMYk9kuTURBXy9mYzE4YzQ0Ni1jYTFmLTQwYzctODBmYi05MjY1NGJhOGI5NDQuanBlZ5KVAs0DFADCw5UCAM0C-MLDgaEwAQ

Przypominamy, że we wskrzeszeniu polskiej marki motocyklowej jesienią 2017 roku miał pomóc Ursus.  W ramach utworzonego konsorcjum planowano rozpocząć projektowanie, budowie i testowaniu prototypów. Współpraca miała też ułatwić zdobycie homologacji niezbędnej do dopuszczenia do ruchu i uruchomienia produkcji seryjnej. Niestety wszystko spaliło na panewce.  „Ursus jest w sytuacji krytycznejPrezes Zarajczyk, który deklarował pomoc nie jest już prezesem. Miasto Świdnik zostało z projektem reaktywacji WSK samo. Teraz szukamy inwestora.

O naszym projekcie będziemy rozmawiać z państwowymi funduszami w czasie Europejskiego Gospodarczego w Katowicach – stwierdził w 2018 roku Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

6Ngk9kuTURBXy8yNmY1NjUyNi03ZGVhLTRmODktYjNkOS02ZWQzOWM2N2QxODguanBlZ5KVAs0DFADCw5UCAM0C-MLDgaEwAQ

Okazuje się jednak, że w połowie 2019 rozmowy na temat nowej inwestycji uruchomienia produkcji motocykli w Świdniku rozpoczął chiński gigant Zongshen. W specjalnej strefie ekonomicznej ma powstać fabryka, która będzie dostarczać motocykle na europejskie rynki – Zongshen będzie robić motocykle na licencji Nortona, którą zakupił dwa lata temu ( o pojemności 650cc) oraz mniejsze, które będą sygnowane nazwą WSK.  Na razie nie wiadomo jak sytuacja związana z pandemią wpłynie na terminy, ale planuje się zakończenie inwestycji pod koniec 2020.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl