Jak i od czego zacząć karierę w branży produkcji motocykli?

- Artykuł Sponsorowany

Wśród fanów motoryzacji nie brakuje tych, których od samochodów zdecydowanie bardziej pociągają motocykle. Czy ich produkcja jest równie fascynująca? Podczas tworzenia jedno- i dwuśladów wiele procesów się powtarza, ale część pozostaje unikatowa dla każdego z nich. Chcesz brać udział w wytwarzaniu motocykli, skuterów, quadów i innych, mniej typowych pojazdów? Sprawdź, gdzie najlepiej szukać pracy i jakie możliwości rozwoju zawodowego daje branża.

Przemysł motocyklowy – gdzie szukać pracy?

Poszukiwanie pracy w branży motocyklowej najlepiej rozpocząć od sprawdzenia aktualnych ofert na portalu GoWork. Pracodawcy każdego dnia dodają nowe ogłoszenia, a pracownicy – nowe opinie o firmach (https://www.gowork.pl/opinie/produkcja-motocykli-quadow-i-skuterow;kat). Pozwalają one zorientować się, które przedsiębiorstwo oferuje najlepsze warunki pracy realnie, a nie tylko w ofercie. Dzięki wygodnym filtrom poszukiwanie pracy przebiega sprawnie – nie musisz przeglądać całej bazy, możesz zawęzić się do określonego obszaru geograficznego lub stanowiska.

Czy pracę przy produkcji motocykli można znaleźć na grupach z pracą w portalach społecznościowych? Na pewno istnieje taka możliwość, ale trzeba zachowywać szczególną ostrożność. Podszywający się pod pracodawców oszuści chcą wyłudzić dane osobowe kandydatów, mogą także podjąć próbę kradzieży środków z konta bankowego dzięki nakłonieniu do zainstalowania szkodliwego oprogramowania. Korzystanie z portali jest zatem nie tylko wygodniejsze i szybsze, ale też bezpieczne (przed publikacją ogłoszenia każdy pracodawca podlega weryfikacji).

Start kariery w produkcji motocykli – od czego zacząć?

Kariera w produkcji motocykli wygląda podobnie jak w całej branży automotive. Najczęściej pierwszym stanowiskiem jest to przy taśmie produkcyjnej, gdzie pracownik odpowiedzialny jest za składanie i montaż podzespołów lub za kontrolowanie ostatecznego efektu.

Jeśli myślisz na serio o karierze w produkcji motocykli i chcesz nie tylko łączyć dostarczone elementy, ale też projektować układy lub całe modele, potrzebna ci będzie zaawansowana wiedza techniczna. Musisz zdobyć stopień inżyniera i wyspecjalizować się pod kątem motocykli. Nie są to łatwe studia, ale przynoszą wiele satysfakcji – zwłaszcza gdy masz okazję oglądać swoje pomysły w akcji.

Na czym polega praca przy produkcji motocykli

Podobnie jak w przypadku całej produkcji, wszystko zaczyna się od kartki albo od ekranu komputera czy tabletu. Poszczególne elementy są projektowane i testowane – najpierw wirtualnie, później w formie prototypów.

Gdy model wchodzi do regularnej sprzedaży, potrzebni są automatycy, którzy odpowiednio skalibrują linie produkcyjne. Same elementy mogą być odlewane w całości lub łączone przy pomocy spawania, nitowania, a nawet jeszcze bardziej zaawansowanych technologii. Łatwo więc zauważyć, że pod pojęciem produkcji motocykli kryje się wieloetapowy, fascynujący proces.

Wyzwania zawodowe branży motocyklowej

Osoby zatrudnione przy produkcji motocykli muszą liczyć się z wyzwaniami typowymi dla branży. Pierwszy obszar stanowią oczekiwania klientów, którzy domagają się coraz lepszych osiągów i nietuzinkowego designu.

Należy również liczyć się ze zmieniającym się stanem prawnym – zarówno polskim, jak i unijnym. Coraz więcej pojazdów wykorzystuje alternatywne, niskoemisyjne lub zeroemisyjne formy napędu. Przyszłością branży są zatem prawdopodobnie motocykle elektryczne, w przypadku których głównymi wyzwaniami są zasięg oraz rozmiary akumulatora.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl