„Frog” idzie siedzieć – 1,5 roku bezwzględnego więzienia.

- MotoRmania

Sytuacja „Froga” niech będzie dla nas przestrogą – ciągle zbyt wielu motocyklistów na drogach czuje się ponad prawem, a jazda „bez prawka” nadal jest częstym zjawiskiem.

Półtora roku bezwzględnego więzienia i osiem lat zakazu prowadzenia pojazdów – taki wyrok zapadł w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli. Dotyczył sprawy złamania zakazu prowadzenia pojazdów przez Roberta N., znanego jako „Frog”.

Sędzia Joanna Dryll wymiar kary uzasadniała społeczną szkodliwością czynu. – Oskarżony okazał jawny i rażący, lekceważący stosunek do obowiązującego porządku prawnego. Takie zachowanie jest wysoce naganne, a stopień społecznej szkodliwości takiego czynu jest również bardzo duży – powiedziała sędzia. Zwróciła uwagę, że Robert N. był już karany i wobec dotychczasowych kar wykazuje „stosunek lekceważący”.
Sądowe zakazy prowadzenia pojazdów Robert N. dostał z czterech Sądów Rejonowych: Praga Południe, Śródmieście, Mokotów i Praga Północ, po tym jak w 2014 r. opublikował filmik z rajdem po Warszawie. Za kierownicą luksusowego porsche został zatrzymany w Warszawie podczas rutynowej policyjnej kontroli we wrześniu 2018 r.
Na Robercie N. ciąży też zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu lądowym podczas jazdy po Warszawie i między Kielcami a Jędrzejowem w 2014 r. W tej sprawie trwa proces przed sądem rejonowym dla Warszawy Mokotowa.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl