„Frog” idzie siedzieć – 1,5 roku bezwzględnego więzienia.
MotoRmania
30 stycznia 2020

Sytuacja „Froga” niech będzie dla nas przestrogą – ciągle zbyt wielu motocyklistów na drogach czuje się ponad prawem, a jazda „bez prawka” nadal jest częstym zjawiskiem.

Półtora roku bezwzględnego więzienia i osiem lat zakazu prowadzenia pojazdów – taki wyrok zapadł w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli. Dotyczył sprawy złamania zakazu prowadzenia pojazdów przez Roberta N., znanego jako „Frog”.

Sędzia Joanna Dryll wymiar kary uzasadniała społeczną szkodliwością czynu. – Oskarżony okazał jawny i rażący, lekceważący stosunek do obowiązującego porządku prawnego. Takie zachowanie jest wysoce naganne, a stopień społecznej szkodliwości takiego czynu jest również bardzo duży – powiedziała sędzia. Zwróciła uwagę, że Robert N. był już karany i wobec dotychczasowych kar wykazuje „stosunek lekceważący”.
Sądowe zakazy prowadzenia pojazdów Robert N. dostał z czterech Sądów Rejonowych: Praga Południe, Śródmieście, Mokotów i Praga Północ, po tym jak w 2014 r. opublikował filmik z rajdem po Warszawie. Za kierownicą luksusowego porsche został zatrzymany w Warszawie podczas rutynowej policyjnej kontroli we wrześniu 2018 r.
Na Robercie N. ciąży też zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu lądowym podczas jazdy po Warszawie i między Kielcami a Jędrzejowem w 2014 r. W tej sprawie trwa proces przed sądem rejonowym dla Warszawy Mokotowa.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły