Egzaminy na prawko – ZMIANY OD 1 STYCZNIA
MotoRmania
16 grudnia 2019

Zazwyczaj zmiany przykręcają nam śrubę – tym razem wydają się być pozytywne.

1 stycznia 2020 roku czekają nas małe, ale jednak zauważalne zmiany w sposobie przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy.

Pierwszą zmianą jest ograniczenie liczby egzaminów praktycznych przeprowadzanych przez jednego egzaminatora w ciągu dnia do ośmiu – po jednym na godzinę. Celem tej zmiany jest zapewnienie komfortu pracy egzaminatorom, co ma zapewnić im możliwość spokojniejszej i obiektywniejszej oceny jazdy kursantów.

Drugim jest ujednolicenie godziny egzaminu praktycznego wskazanej w zaświadczeniu i godziny wywołania do egzaminu. W przeszłości zdarzały się przypadki, że osoby chcące uzyskać prawo jazdy przychodziły do ośrodka na godzinę wskazaną w dokumencie, a na miejscu okazywało się, że muszą jeszcze długo czekać na swoją kolej. W ekstremalnych sytuacjach ten niespodziewany czas oczekiwania wynosił nawet cztery godziny.

Maksymalne dopuszczenie odchylenie czasowe będzie wynosiło teraz piętnaście minut. Nowe rozwiązanie ma wyeliminować niepożądane sytuacje, co ma oszczędzić podchodzącym do egzaminu dodatkowego stresu i ułatwić im zaplanowanie sobie dnia egzaminu. Z drugiej strony, brak punktualnego przybycia będzie się teraz automatycznie wiązał z brakiem zaliczenia egzaminu.

 

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły