Egzaminy na prawko – ZMIANY OD 1 STYCZNIA

- MotoRmania

Zazwyczaj zmiany przykręcają nam śrubę – tym razem wydają się być pozytywne.

1 stycznia 2020 roku czekają nas małe, ale jednak zauważalne zmiany w sposobie przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy.

Pierwszą zmianą jest ograniczenie liczby egzaminów praktycznych przeprowadzanych przez jednego egzaminatora w ciągu dnia do ośmiu – po jednym na godzinę. Celem tej zmiany jest zapewnienie komfortu pracy egzaminatorom, co ma zapewnić im możliwość spokojniejszej i obiektywniejszej oceny jazdy kursantów.

Drugim jest ujednolicenie godziny egzaminu praktycznego wskazanej w zaświadczeniu i godziny wywołania do egzaminu. W przeszłości zdarzały się przypadki, że osoby chcące uzyskać prawo jazdy przychodziły do ośrodka na godzinę wskazaną w dokumencie, a na miejscu okazywało się, że muszą jeszcze długo czekać na swoją kolej. W ekstremalnych sytuacjach ten niespodziewany czas oczekiwania wynosił nawet cztery godziny.

Maksymalne dopuszczenie odchylenie czasowe będzie wynosiło teraz piętnaście minut. Nowe rozwiązanie ma wyeliminować niepożądane sytuacje, co ma oszczędzić podchodzącym do egzaminu dodatkowego stresu i ułatwić im zaplanowanie sobie dnia egzaminu. Z drugiej strony, brak punktualnego przybycia będzie się teraz automatycznie wiązał z brakiem zaliczenia egzaminu.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl