Dziękujemy! 48% ruchu wg SimilarWeb na Motormanii!

- MotoRmania

No dobrze, nie ma co otwierać szampana, ale dzięki wam idzie nam coraz lepiej. Dziękujemy.

W Motormanii co miesiąc publikujemy aktualne dane wszystkich polskich portali motocyklowych uwzględnionych w globalnym rankingu Alexy. Robimy to uwzględniając wszystkich, a nie wybranych, i z historią za trzy ostatnie lata, tak aby można było zobaczyć większą całość. Nie bez powodu wiele osób uważa Alexę, za najbardziej wiarygodny ranking. Redukuje on bowiem znacznie możliwości użycia „alternatywnych” sposobów podbicia statystyk. Można to zauważyć na przykładzie jednego z portali, który uwzględniliśmy w poniższym zestawieniu, o którym scigacz.pl pisze we wczorajszej publikacji następująco :

„za sprawą jednego wydawcy, w danych dotyczących całego ruchu na poszczególnych portalach miały miejsce nienaturalne wzrosty, które to wzrosty nie miały potwierdzenia w liczących się źródłach internetu (…) W danych będziemy kładli nacisk na te wejścia, które z racji swojego organicznego charakteru wskazują na wizyty żywych ludzi i z tego względu mają wartość dla potencjalnych reklamodawców.”

Ponieważ Alexa wychwytuje ogromy procent nieprawidłowości wystarczy spojrzeć na jej ranking polskich portali, aby wiedzieć o który portal chodzi

( https://motormania.com.pl/wszystkie-artykuly/zero-sciemy-wyniki-portali-motocyklowych-w-marcu-oraz-oraz-wykresy-za-ostatnie-3-lata/)

Tymczasem okazuje się, że dane z SimilarWeb (tylko do nich odnosi się scigacz.pl w swoich publikacjach) uwzględniają trendy i potrafią być bardzo nieprecyzyjne. Podczas naszej interwencji konsultanci SimilarWeb zapewnili nas, że wyniki nie powinny się różnić o więcej niż 10% w stosunku do danych Google Analitics. Okazało się, że w naszym przypadku są zaniżone o 60%!!! . Technicy SimilarWeb dokonali weryfikacji, przeprosili i zapewnili, że w ciągu 7 dni ich statystyki powinny pokazywać nasze prawdziwe wartości. Tymczasem udało im się już zmodyfikować wykresy ostatnich dni, które pokazują, że wielokrotnie ruch na naszej stronie dorównuje scigaczowi.pl, a w Wielką Sobotę zdominowaliśmy internet przejmując 48% udziału w oglądalności (niestety w bezpłatnej wersji można wybrać tylko 5 portali ).

Ponieważ do statystyk SimilarWeb musimy podchodzić z dużą rezerwą, to chcielibyśmy się pochwalić, że te ostatnie kilka dni (po zmianie serwera co widać przerwą w ruchu na wykresie) faktycznie było dla nas absolutnie rekordowe. Wg Google Analitics w ciągu ostatnich 7 dni odwiedziło nas blisko 200 tys. unikalnych użytkowników. Nasz absolutny rekord. Dziękujemy – to mobilizuje nas do większej pracy, czego efekty już być może zauważyliście na portalu.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl