Badanie techniczne podczas kwarantanny- co zrobić jak ci się skończył przegląd?

- MotoRmania

W związku z panującą epidemią i wprowadzoną kwarantanną pojawia się pytanie co robić, gdy zbliża się termin badania technicznego twojego motocykla?

Mimo panującego w Polsce koronawirusa badania techniczne nie zostały wstrzymane, więc jeśli kończy ci się przegląd to masz obowiązek udać się do stacji kontroli pojazdów, w celu jego ponowienia.

Nie wszystkie stacje jednak muszą być otwarte, więc najlepiej przed wizytą zadzwonić i sprawdzić.

Podczas wizyty należy jednak zachować szczególną ostrożność i stosować się do wytycznych Ministerstwa Infrastruktury:

  • ograniczyć do minimum kontakt kierowcy z diagnostą
  • w miarę możliwości opłaty powinny być wnoszone w formie bezgotówkowej
  • kierowcy samochodów powinni zostać w aucie i wykonywać polecenia diagnosty a jeśli chodzi o motocyklistów, to domyślamy się (wytycznych szczegółowych dla motocyklistów nie przedstawiono), że najlepiej pozostawić motocykl diagnoście i zachować bezpieczny odstęp minimum 1 metra (najbezpieczniej jednak będzie poczekać przed stacją na świeżym powietrzu)

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl