Zobacz onboard – jak jeżdżą na motocyklach polskie dzieci!

Zrzut ekranu 2020-02-09 o 22.05.00

Tymi dorosłymi byli uczestnicy turnusu Los Cojones w Hiszpanii – w niektórych przypadkach doświadczeni zawodnicy z sukcesami na torze i tytułami. Chociaż na nagraniu tor jest pusty musicie nam uwierzyć na słowo (co nie będzie trudne kiedy zobaczycie onboard). Nikt nie potrafił dorównać prędkości z jaką Jeremiasz Wojciechowski pokonywał szkoleniowy obiekt Motormani w Hiszpanii.

Jeremiasz ma 12 lat, a na motocykl wsiadł zaledwie 2 lata temu – pierwsze kroki stawiał w programie Motormania KidzGP. Dzisiaj dzięki swojej pasji, ciężkiej pracy  i wsparciu rodziców idzie jak lodołamacz. Na torze nie bierze jeńców, ale potrafi wyprzedzać z dużym marginesem bezpieczeństwa. Prawidłowo ocenia sytuację, zwalnia i wyprzedza dorosłych niczym ruchome szykany. Na filmie widać jak 12 latek pracuje ciałem, jak używa uślizgów tyłu do wchodzenia w zakręty. Czy jest jeszcze nad czym pracować?

Oczywiście. Przed Jeremiaszem ważna praca nad poprawą nitki przejazdu, punktami hamowania, skrętu i sposobem w jakim dodaje gaz.  W tym roku cały zespół Motormania KidzGP będzie startować w hiszpańskich zawodach.  Nagrania kolejnych dzieciaków zobaczycie już wkrótce.