Motocykliści LRP Poland na podium w Niemczech

- MotoRmania

Czwarta, połączona runda Pucharu Europy Superstock 1000 i motocyklowych mistrzostw Polski na niemieckim torze Oschersleben, była podwójnie udana dla zawodników zespołu LRP Poland. Na podium Pucharu Europy stanął w niedzielę Arnaud Friedrich, z kolei w trzeci w klasyfikacji WMMP był Bartłomiej Lewandowski.

Informacja Prasowa

Na torze, na którym miesiąc temu wywalczyli punkty w ośmiogodzinnym wyścigu mistrzostw świata FIM EWC, motocykliści polskiego zespołu od początku weekendu czuli się jak ryby w wodzie. Zaledwie 19-letni Friedrich wywalczył świetne, drugie pole startowe do wyścigów Pucharu Europy Superstock 1000, ale szansy na sobotnie podium przed własnymi kibicami pozbawił go błąd na polach startowych i kara przejazdu przez aleję serwisową. Problemy miał w sobotę także startujący bliźniaczym BMW S1000RR na oponach Pirelli Bartłomiej Lewandowski, ale w niedzielę obaj odbili to sobie z nawiązką.

Friedrich ukończył drugi wyścig weekendu na drugim miejscu, sięgając po swoje piąte podium na osiem startów w Pucharze Europy Superstock 1000. Na podium w klasyfikacji mistrzostw Polski klasy Superbike stanął z kolei Lewandowski, który finiszował na trzeciej pozycji. Odpowiednio jedenaste i ósme miejsce w połączonej stawce wywalczył w Niemczech w klasie Superstock 1000 Jarosław Szczęsny.

IMG_8176

Bartłomiej Lewandowski w akcji – zdjęcia: Mateusz Jagielski

„Z jednej strony cieszmy się z dwóch podiów, ale z drugiej czujemy lekki niedosyt – podsumował szef zespołu, Bartłomiej Lewandowski. – Liczyliśmy, że na swoim domowym torze Arnaud wróci na najwyższy stopień podium i ostatecznie niewiele brakowało. Niestety, w sobotę przez nieuwagę i wciąż małe doświadczenie popełnił błąd i zbyt późno założył kask na polach startowych, przez co otrzymał karę przejazdu przez aleję serwisową. W tak nietypowych okolicznościach zachował jednak zimną krew i przejechał czysty wyścig, a jego tempo pokazuje, że na pewno walczyłby przynajmniej o drugą pozycję. Niedziela była dla nas obu bardzo udana, bo Arnaud walczył o zwycięstwo, a ja wróciłem na podium mistrzostw Polski, ale nadal czujemy, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Chcemy walczyć o Puchar Europy do samego końca sezonu.”

Piąta i przedostatnia runda Pucharu Europy i cyklu Alpe Adria odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia w Chorwacji. Wcześniej, w dniach 10-11 sierpnia, w Poznaniu odbędzie się z kolei piąta i przedostatnia runda mistrzostw Polski WMMP.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!