Gwiazdy gymkhany, Rufi i Smelka startują w Pucharze Polski

- MotoRmania

Już w ten weekend, w pierwszej rundzie Pucharu Polski rozpoczną sezon wyścigowy Smelka Tomek Smela i Rufi Rafał Dziki-Sereda, których znają doskonale wszyscy interesujący się gymkhaną. Zawodnicy startują w barwach Speed Day Racing, a ich patronem medialnym jest MotoRmania.

informacja prasowa

1-RufiRufi wykonał swój olśniewający debiut w podczas Honda Gymkhana w sezonie 2012: już na swoich drugich zawodach wbił na podium i zdobył Puchar Prezesa; stąd jego ksywka „Czarny Koń”. W następnym roku wyrównał należący do Oscara Kubickiego rekord Polski GP8, który pozostał niepobity przez dwa kolejne sezony.

1-SmelkaSmelka natomiast został gwiazdą sezonu 2014 motoFUNdacyjnej GymkhanaGP: startując na motocyklu własnej konstrukcji Honda Franca Custom, już w swoim pierwszych zawodach w klasie Pro stanął na szczycie pudła, na czwartej rundzie z kompletem zwycięstw oraz garścią pucharów mistrzów został Mistrzem Polski Gymkhana GP w swoim top class rookie season, a rok później zajął 4. miejsce w pierwszych Mistrzostwach Europy.

Gymkhana to wspaniała zabawa niesamowicie rozwijająca umiejętności i kontrolę nad motocyklem, bardzo przydatne potem w jeździe z większymi prędkościami. Na duży tor Smelka przyjechał po raz pierwszy właśnie dzięki sponsoringowi MotoRmanii, biorąc udział w Track Dayu na SlovakiaRing.

Gymkhana jest wspaniałym wstępem do wyścigów torowych. Utalentowani i pracowici zawodnicy trenując na Speed Dayach na Torze Poznań zostali zauważeni przez ekipę Speed Day i wkrótce dołączyli do niej. W minionym roku Rufi zdobył Speed Day Trophy w klasie 600. Smelka startował z zezowatym szczęściem w klasie Rookie 600 Pucharu Polski: w jednym z wyścigów przyblokowany przez zdublowanego zawodnika stracił miejsce na podium o 4 tysięczne sekundy, innym razem, gdy był na drugiej pozycji, rywal wypchnął go ze Sławiniaka. Sezon zakończył przedwcześnie po poważnej kontuzji.

2015-Rufi-pozdrawia

Smelka i Rufi są świetnym przykładem na to, że nie warto marzyć, ale zmieniać marzenia w cele i realizować je: bez wsparcia wielkich koncernów, dzięki ogromnej pracowitości i dyscyplinie wewnętrznej młodzi zawodnicy z własnych środków są w stanie sfinansować sobie ściganie w Pucharze Polski. Pierwszy „duży” sponsoring otrzymany przez Rufiego to motocykl BMW S1000RR udostępniony przez szczeciński salon BMW Bońkowscy. Chłopaki prowadzą razem szczecińskie Centrum Motocyklowe Azkarra, znane z rzetelnego i fachowego serwisu oraz organizacji szkoleń.

Po całej zimie przygotowań (obejmującej m. in. trening na offroadzie i na śniegu na oponach z kolcami) w 2016 roku Rufi startować będzie na Beemce w klasie Rookie 1000, a Smelka na Suzuki GSX-R 600 w Rookie 600. Pierwsza runda już w ten weekend!

2014-Rookie-Smelka-Mistrz-Polski-fot-Denis-Siejtbatalow

Dziękujemy za wsparcie: MotoRmania, Speed Day, BMW Bońkowscy Szczecin, Azkarra Centrum Motocyklowe Szczecin.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!