Zero ściemy : wyniki portali motocyklowych w marcu oraz oraz wykresy za ostatnie 3 lata :)
MotoRmania
31 marca 2020

Trzeci miesiąc pod rząd podajemy dane Globalnego Rankingu Alexy uwzględniając wszystkie polskie portale motocyklowe, które łapią się do pierwszego miliona stron na świecie.

Alexa uznawana jest za najbardziej prestiżowy ranking stron na świecie i najbardziej wiarygodne źródło oceny ruchu na stronie. Ponieważ w polskim internecie zdarzały się próby publikacji danych cząstkowych, układanych tak, aby pokazać w korzystnym świetle podmiot owe dane prezentujący, w 2020 postanowiliśmy regularnie pokazywać jak jest naprawdę ( trzeci miesiąc pod rząd) – uwzględniając całą dostępną historię z rankingu Alexy ( maksymalnie 3 lata). Zapraszamy –  oto wyniki dostępne w dzisiaj tj. 31.03. 2020, przed godziną 12.00. Uwzględnione są wszystkie polskie portale motocyklowe, które łapią się do pierwszego miliona stron na świecie.

 

 

1. Liderem pozostaje scigacz.pl zajmujący 178,315 pozycję w Globalnym Rankingu Alexy

Jak widać z wykresu ruchu za ostatnie 3 lata scigacz.pl od kilku miesięcy utrzymuje najgorsze wyniki w swojej historii. Tradycyjne sezonowe odbicie przyjdzie zapewne później niż zwykle – głównie z powodu lock-downu. Ludzie wiedzą, że „w motocyklach” nic się nie dzieje, nie ma zawodów, nie ma ciekawych tematów, a poza tym będą mieć mnóstwo przyziemnych zmartwień. Wyniki wszystkich portali na tym ucierpią. Scigacz ma jednak mocną ekipę i do tego kryzysu jest doskonale przygotowany.

 

2. Drugie miejsce Motormania na miejscy 313, 608 Globalnego Rankingu Alexy

Na wykresie 3 letnim widać, że jesteśmy jedynym polskim portalem motocyklowym, który pomimo tych trudnych czasów od 5 miesięcy osiąga swoje najlepsze wyniki w historii- zimą i wiosną 2020 radzimy sobie lepiej niż kiedykolwiek wcześniej w miesiącach letnich, a porównanie naszych wyników do poprzednio uzyskiwanych w analogicznych okresach roku jest wręcz miażdżące. Dużo się u nas zmieniło, ale marzec był dla nas dużym rozczarowaniem. Nie osiągnęliśmy targetów wzrostu, które sobie zakładaliśmy – mieliśmy też problemy z działaniem strony, którą modernizujemy. Nie wiemy jak duży wpływ mają na to czynniki zewnętrzne, ale to poważny dzwonek alarmowy – trzeba się wziąć do roboty.

 

3. Trzecie miejsce motocykl-online.pl – 377,382 w Globalnym Rankingu Alexy

Motocykl-online jest daleki od swoich najlepszych wyników w historii, ale ma zdecydowanie najlepsze wyniki dla okresu zimowego. Fenomenalny wynik biorąc pod uwagę, że dzisiaj ( do godziny 11.25) wskoczył tam jeden „news” sponsorowany o akcji Suzuki, nie znaleźliśmy żadnej publikacji z wczorajszą datą, ( jeden materiał z 29. 03.) a ilość wrzucanych codziennie materiałów generalnie jest znikoma. Cud 🙂

4. Czwarte miejsce jednoslad.pl – na 414,936 miejscu Globalnego Rankingu Alexy 

Nie wiemy dlaczego jednoslad.pl uzyskuje od wielu miesięcy tak słabe wyniki w porównaniu z poprzednimi latami, ale wiemy jak bardzo trzeba się napracować dzisiaj w celu utrzymania „koszernego” wyniku na stronie. Jest im trudniej niż nam ponieważ nie mają tak mocnego przełożenia w mediach społecznościowych. Szacun.

5. Piąte miejsce motovoyager.net – na 424, 522 miejscu Globalnego Rankingu Alexy.

Tutaj kolejny przykład regularnego cudu. Portal znika z rankingów Alexy ( wypada poza pierwszy milion stron na świecie) w miesiącach zimowych, aby wyskoczyć jak torpeda do góry wtedy, kiedy trzeba pokazać wynik reklamodawcom.  Wygenerowanie takiego ruchu nagle, z pozycji poza pierwszym milionem stron ( czyli przez wiele miesięcy prawie nikt nie wchodził na stronę), jest niesamowite – tym bardziej, że pozycja w mediach społecznościowych motovoygera ( 22k polubień na Facebooku) delikatnie mówiąc nie należy do mocnych ( dla porównania 196 tys. polubień Motormanii).  Cudowny, cud, cudów 🙂

6. Szóste miejsce motobanda.pl – 548, 173 miejsce w Globalnym Rankingu Alexy 

Ok.. Przyznajemy. Jeszcze nigdy nie byliśmy na portalu Motobandy, chyba dlatego, że raczej kojarzymy ich z kanału YouTube, który z założenia jest ich siłą pociągową. Ostatnio portal miał znikomy ruch, dużo gorszy niż kiedykolwiek na przestrzeni ostatnich 3 lat, ale coś drgnęło i przeskoczyli motogen.pl. Nice.

 

 

 

7. Siódme miejsce motogen.pl – 548, 824 pozycja w Globalny Rankingu Alexy

Trzyletnia historia pokazuje jak ogromnie męczy się teraz Motogen.. Przyglądamy się czasem temu co się u nich dzieje i teoretycznie nie wygląda to najgorzej, chociaż zmienilibyśmy całkiem sporo rzeczy. Z jakichś przyczyn w zasadzie nie mają ruchu na stronie . W marcu wypadli na chwilę poza 600 tys. miejsc -z analizy naszych danych wynika, że w ostatnim miesiącu mogli nie wyjść poza poziom 50 tys. unikalnych użytkowników łącznie. To jest 6. krotnie mniej niż Motormania i 8. lub 9. krotnie mniej niż scigacz. Trzymamy kciuki i doceniamy, że nikt tam nie ucieka się do różnego rodzaju „cudów” – chłopaki tyrają wg zasad.

8. Siódme miejsce swiatmotocykli.pl – 639, 319 miejsce w Globalnym Rankingu Alexy

No cóż.. Jak jest widać na wykresie. Kiedy zabrakło horyzontalnego wsparcia portali Agory wyniki spadły katastrofalnie. Tydzień temu, kiedy światmotocykli.pl okupował ponad 800 tys. miejsce w rankingu zastanawialiśmy się czy z niego w ogóle nie wypadnie. W ostatnich dniach coś drgnęło, ale na razie to wygląda tak, że w marcu wchodziła tam tylko najbliższa rodzina, a teraz  zmobilizowano rodziny współpracowników.

 

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły