Zawodnik BSB ginie na „zwykłym” track dayu.

- MotoRmania

Zawodnik BSB Ben Godfrey zginął w wypadku na Donington Park

Autor: Karol Ragus

Tory są jedynym miejscem gdzie można jeździć szybko przy relatywnie wysokim stopniu bezpieczeństwa, ale nawet tutaj, od czasu do czasu dochodzi to tragedii.

W trakcie treningów firmy No Limits na znanym angielskim torze Donington Park 25. letni zawodnik British Superbikes Ben Godfrey zderzył się z innym zawodnikiem i uległ wypadkowi. Sytuacja miała miejsce przed zakrętem Redgate, niestety służby medyczne nie były w stanie ocalić Bena, który zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

Ben startował w ramach serii British Superbikes w klasie Pirelli National Superstock 1000, natomiast w tym roku miał reprezentować barwy Team BGR w wyścigach Ducati TriOptions Cup, mających odbyć się na torze Silverstone.

Zeszłoroczny zwycięzca BSB Glenn Irwinn pożegnał rywala na twitterze https://twitter.com/GIrwinRacing/status/1274775355472121857 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl