Zawodnik BSB ginie na „zwykłym” track dayu.
MotoRmania
24 czerwca 2020

Zawodnik BSB Ben Godfrey zginął w wypadku na Donington Park

Autor: Karol Ragus

Tory są jedynym miejscem gdzie można jeździć szybko przy relatywnie wysokim stopniu bezpieczeństwa, ale nawet tutaj, od czasu do czasu dochodzi to tragedii.

W trakcie treningów firmy No Limits na znanym angielskim torze Donington Park 25. letni zawodnik British Superbikes Ben Godfrey zderzył się z innym zawodnikiem i uległ wypadkowi. Sytuacja miała miejsce przed zakrętem Redgate, niestety służby medyczne nie były w stanie ocalić Bena, który zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

Ben startował w ramach serii British Superbikes w klasie Pirelli National Superstock 1000, natomiast w tym roku miał reprezentować barwy Team BGR w wyścigach Ducati TriOptions Cup, mających odbyć się na torze Silverstone.

Zeszłoroczny zwycięzca BSB Glenn Irwinn pożegnał rywala na twitterze https://twitter.com/GIrwinRacing/status/1274775355472121857 

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły