Wakacje z motocyklem dla dzieci 3-8 lat! Zaproszenie do haciendy Motormanii.

- Pejser

W siódmym roku prowadzenia turnusów treningowych dla dorosłych postanowiliśmy powrócić do pracy dziećmi. Wprowadzony przez nas w 2016 roku program Motormania KidzGP przyniósł niesamowite rezultaty – jego adepci, dzisiaj już jako nastolatkowie, odnoszą sukcesy na polskiej, międzynarodowej i hiszpańskiej scenie wyścigowej. Jeremiasz Wojciechowski, bracia Kupczyńscy, Igor Teske, Mateusz Pasiuk, Maks Palmowski, Wiktor Majchrowski, Wiliam Fostner  czy Dawid Nowak mają już na swoich kontach poważne sukcesy wyścigowe i tytuły mistrzowskie.  Ale aspekty wyczynowe to tylko dodatek. Trenowanie jazdy na motocyklu może dać całej rodzinie wspaniałą okazję do wspólnego spędzania czasu i dobrej zabawy. I takie spędzanie czasu chcielibyśmy promować. Tym bardziej, że w przyszłości może się to przełożyć na zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy drogowej. 

W Polsce pojawiło się wiele miejsc gdzie można się zgłosić z małym dzieckiem na treningi, do czego gorąco zachęcamy.  Poszerzając tę gamę możliwości postanowiliśmy zaproponować rodzinom z dziećmi w wieku 3-8 lat wspólny wakacyjny pobyt w haciendzie Motormanii położonej w okolicach Almerii na Costa del Sol. 

W ramach tego pobytu dzieci będą mieć pięć porannych treningów zaczynających się od 08.00 aby zdążyć przed największymi upałami. Dzieciaki będę mieć użyczone stroje, kaski i motocykle.  Przewidywany czas treningu to maksymalnie 2h. Później rodzina będzie mogla się relaksować nad basenem haciendy, zwiedzać okolicę, lub wybrać się na wspaniałe dzikie plaże parku narodowego Cabo de Gata, czyli potraktować ten czas jako typowy wypad wakacyjny. 

Jak trenujemy? Co będzie potrzebne? 

Mamy miejsce dla trzech rodzin na naszym turnusie. Dzieci czeka 5 porannych treningów od poniedziałku do piątku, na których będą miały zadania i zabawy motocyklowe adekwatne do swojego wieku i umiejętności. 

Pierwsze trzy dni będą przygotowaniem na małym torze flat trackowym znajdującym się przy haciendzie, bez konieczności dojazdu. 

Najmłodsze dzieci ( 3-4 latka) będą trenować głównie na motocyklach elektrycznych. Głównym celem będzie wypracowanie bezpiecznych startów i zatrzymań, oraz umiejętność skrętu czy wykonania slalomu, następnie ósemki itd.

Starsze dzieci otrzymają do jazdy proste maszyny motocrossowe o pojemności 50cc i niewielkiej mocy. Pierwszego dnia będą się uczyć bezpiecznie rozpędzać i hamować, a następnie hamować ze skrętem.

Jeżeli dzieci będą wykazywać dobrą kontrolę nad motocyklem zaczniemy przechodzić do nieco trudniejszych zadań takich jak ósemki z uślizgami czy niewielkie skoki.

Po trzech treningach flat trackowych dwa kolejne spędzimy na torze Copo oddalonym o 45 min jazdy od haciendy. Tor będzie na wyłączność dla naszej grupy. Najmłodsze dzieci będą kontynuować zadania na małych motocyklach elektrycznych. 

Starsze dzieci otrzymają do treningu tak zwane „pocket bike’i” i otrzymają serię zadań przygotowujących do bezpiecznego przejazdu po całym torze.  

Jazda na torze Copo wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości 30 euro za dostęp do toru. Będzie można zapłacić kartą lub gotówką na miejscu, w biurze toru. 

Dzieciom zostaną użyczone kaski, rękawice i kombinezony odpowiednie do ich rozmiaru. Rodzice muszą zadbać o buty za kostkę. Dla chętnych będzie możliwość zakupu małego kombinezonu w specjalnej cenie około 170 euro. W przypadku dzieci 3 letnich bardzo trudno o wystarczająco mały kombinezon. Takie dzieci będą ćwiczyć w ochraniaczach na łokcie i kolana, kaskach i rękawiczkach rowerowych – prędkości ćwiczeń dla tych dzieci są symbolicznie więc takie zabezpieczenie zdaje egzamin.

WAŻNE: Rodzice muszą brać czynny udział w treningu. Pomagać w kontroli zadań treningowych. a także czuwać nad tym aby dziecko czuło się komfortowo. Rodzice znają swoje dzieci najlepiej i będą ogromną pomocą w rozumieniu zachowania dziecka – krótko mówiąc, treningi nie są rodzajem przedszkola, gdzie można zostawić malucha i wrócić po niego za dwie godziny. 

Co robić po treningach ? 

Hacienda znajduje się około 25 minut od najbliższych plaż, ale najbardziej zjawiskowe są dzikie plaże i zatoki parku naturalnego Cabo de Gata. Czas dojazdu to około 45 minut do godziny.

Codziennie można zaplanować pobyt na innej dzikiej plaży, gdzie są wspaniałe warunki do snorklingu, obserwowania przyrody i rodzinnego relaksu. 

Harmonogram turnusu 

Termin 17-24 sierpnia 

Sobota 17 sierpnia przyjazd i zakwaterowanie w haciendzie. 

Niedziela czas wolny bez treningów, wieczorny briefing z rodzicami i dziećmi. 

Poniedziałek – piątek : poranne treningi od 08.00 do około 10.00 

Sobota 24 sierpnia wyjazd – pokoje należy opuścić do 10.00 rano. 

Koszt i zasady pobytu

Koszt pobytu to 1550 euro od rodziny – obejmuje pobyt całej rodziny w haciendzie Motormanii, treningi, paliwo, motocykle, użyczenie ubrań do jazdy dla dzieci. W tej cenie rodzice mogą zabrać maksymalnie dwójkę dzieci trenujących i bezpłatnie dodatkowe dzieci nietrenujące. W przypadku przyjazdu jednego rodzica z jednym dzieckiem prosimy o kontakt – możemy wtedy zaproponować jeden pokój zamiast kilku i obniżyć cenę.   Na turnusie mamy miejsce dla trzech rodzin i maksymalnie 6 dzieci trenujących w wieku od 3 do 9 lat. 

Każda rodzina otrzyma własną, odizolowaną część haciendy złożoną z kuchni, dwóch sypialni i dwóch łazienek.  Ogrodzony teren jest duży, nie ma problemu z parkowaniem samochodów. Poza kuchnią do dyspozycji jest gazowy grill zlokalizowany przy basenie, na którym nasi goście przygotowują sobie większość treningów. 

Lokalizację haciendy znajdziecie po wpisaniu „Moto Angeles” w Google Maps. Znajduje się ona około 240km od lotniska w Maladze, 270km od lotniska w Alicante, ok 130km od lotniska w Granadzie i około 40km od lotniska w Almerii. Możecie ją zobaczyć na filmie poniżej. 

Ważnym kosztem będzie zakup biletów lotniczych – nasi goście zazwyczaj wybierają loty do Alicante lub Malagi. W dniu publikacji tego zaproszenia ceny kształtowały się na poziomie 1500zł od osoby. Przy 4 osobach i większej ilości czasu można rozważyć podróż autem, co pozwoli dodatkowo zaoszczędzić na kosztach wynajmu pojazdu na miejscu.Każda rodzina musi wypożyczyć samochód, aby dojechać do haciendy, dojeżdżać na różne plaże i  na część treningów odbywających się na asfaltowym torze. Ważnym kosztem będzie wynajem auta, który w sezonie wakacyjnym jest najdroższy. Polecamy polską wypożyczalnię odkryj-auto.pl, która na lotniskach w Alicante i Maladze ma swoje biura z polską obsługą, a warunki wynajmu są przejrzyste i nie ma żadnych niespodzianek w postaci ukrytych kosztów, czy zaskakujących depozytów. Aby mieć korzystną cenę należy zarezerwować auto już.  W dniu publikacji naszej oferty tygodniowy koszt wynajmu auta klasy A w terminie od  17 do 24 sierpnia wynosił 170 euro + 90 euro pełnego ubezpieczenia- łącznie 260 euro. Oferta załączona poniżej. 

Wyżywienie jest w zakresie własnym każdej rodziny – z dostępną kuchnią i grillem można to zrobić w bardzo tani sposób w haciendzie. Nasz rejon ma również wiele niedrogich restauracji gdzie pełny obiad kosztuje 11-14 euro. 

Płatność za  turnus można rozłożyć na dwie raty : 800 euro płatne przy rezerwacji turnusu i 750 euro do 30 maja 2024. 

Prosimy o kontakt na maila: [email protected], lub pod numerem telefonu +34 691 926 810. 

Zapraszamy 🙂

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl