Tragedia na wyspie Man – nie żyje Daley Mathison

- Mick

27-letni Daley Mathison zginął w wypadku podczas pierwszego wyścigu tegorocznej edycji zmagań na legendarnej, choć owianej złą sławą wyspie Man. 

Do wypadku doszło na trzecim kilometrze trzeciego okrążenia wyścigu klasy Superbike, w sekcji Snugborough, na dojeździe do Union Mills. Jego dokładne przyczyny nie są znane, ale śmierć zawodnika potwierdzili organizatorzy, którzy natychmiast przerwali wyścig. Mathison zostawił żonę i kilkuletnią córkę.

27-latek miał na swoim koncie podia na wyspie Man w trzech ostatnich wyścigach motocykli elektrycznych Zero TT. Mimo młodego wieku był doświadczonym zawodnikiem. W TT rywalizował od pięciu lat, a w wyścigach ulicznych od dziewięciu. W tym sezonie zgłosił się do rywalizacji we wszystkich pięciu klasach solowych.

Mimo tragedii organizatorzy nie zamierzają przerywać zmagań, które potrwają jeszcze tydzień. W tym roku ponownie relacje z poszczególnych wyścigów na wyspie Man śledzić będzie można na antenie Motowizji.

D8JC_NLXsAAqi_R.jpg-large

Informację o śmierci Daleya potwierdziła na twittera jego żona, dzieląc się jednocześnie ostatnim selfie, które zrobił sobie przed startem. Takim go zapamiętamy…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl