The Distinguished Gentleman’s Ride 2018 we Wrocławiu: relacja i zdjęcia!
MotoRmania
5 października 2018

30 września 2018 roku we Wrocławiu odbyła kolejna edycja słynnego na całym świecie The Distinguished Gentleman’s Ride. Jest to impreza motoryzacyjna, która odbywa się w jednym terminie na całym świecie, w ponad 650 miastach.

informacja prasowa

Projekt wystartował w 2012 roku w Sydney w Australii. Organizatorzy doszli do wniosku, że często negatywny wizerunek motocyklistów wymaga zmiany i może stać się również wyzwaniem dla realizacji szczytnego celu jakim jest walka z nowotworem. Z roku na rok projekt zrzesza coraz większą ilość osób, tym samym zbierając coraz to większe datki na walkę z rakiem prostaty. W zeszłym roku 94tys. uczestników w prawie 600 miastach w 92 krajach uzbierało ponad 4.85 mln dolarów na promocję zdrowia mężczyzn.

DGR to prawdziwe święto dla miłośników klasycznych motocykli, cafe racerów, bobberów, scamblerów itp. Samo wydarzenie to zorganizowany rajd motocyklowy, w którym udział mogą wziąć jedynie uczestnicy zarejestrowani na międzynarodowej stronie gentlemansride.com.

Uczestnicy przejazdu wspierają akcję charytatywną, która zbiera fundusze na walkę z rakiem prostaty i promocję zdrowia mężczyzn. Osoba rejestrująca się na stronie DGR może dobrowolnie wpłacić honorarium na walkę z rakiem. Dodatkową ideą całego eventu, jest to by był on dżentelmeński. Uczestnicy ubierają się elegancko, w garnitury/koszule, co przy okazji ma na celu łamanie stereotypów dotyczących motocyklistów. Udział w imprezie jest bezpłatny, a datki na szczytny cel dobrowolne.

W tym roku w samym Wrocławiu zarejestrowało się prawie 200 uczestników, którzy łącznie zebrali 2275$ !

Tegoroczna edycja we Wrocławiu zakończyła się piknikiem w nowo otwartej siedzibie Unikat Motorworks. Na pikniku pojawiła się załoga Food Think Tank serwująca jedzenie, kawę i zimne napoje. Odbył się również koncert wrocławskiego gitarzysty i kompozytora – Michała Zygmunta.

Zdjęcia wykonali Adrian Szymski oraz Grzegorz Korczak.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły