System startowy Ducati – chcemy tego na drodze?
MotoRmania
15 kwietnia 2021

Wiadomo, że wiele technologii rozwijanych w sporcie trafia później do naszych maszyn drogowych. Patrząc na działanie „systemu startowego” Ducati pomyśleliśmy, że jest to coś co np. Suzuki mogło zastosować w nowej Hayabusie, aby sprawić, że znowu byłaby wyjątkowa. Jeżeli nie oglądasz MotoGP i nie wiesz o co chodzi to możesz szybko zobaczyć na filmie.

Jak widać przycisk po lewej stronie kierownicy obniża motocykl, a tym samym jego środek ciężkości. Z niżej umieszczonym środkiem ciężkości zmniejszamy tendencję do unoszenia przedniego koła do góry. Naturalnie taka geometria obniża prześwit i powoduje dodatkowe problemy później, więc zaraz po przekroczeniu określonej prędkości motocykl podczas jazdy wraca do pozycji właściwej. Czy chcielibyście takie urządzenie w sportowych motocyklach drogowych? My tak :):) Oczywiście lubimy jeździć z przednim kołem wysoko, ale czasem fajnie jest po prostu szybko wystartować…

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły