Rewolucja w bezpieczeństwie? Kask, który automatycznie wykręci nr 112 przy wypadku.

- MotoRmania

System dzięki monitorom ciśnienia, akcelerometrowi i GPS,  automatycznie wzywa pomoc po wypadku.

Student i zapalony motocyklista stworzył prototypowy kask, który wykorzystuje nowoczesne technologię w nadziei, że motocykliści będą mieli większe szanse przeżycia, lub uniknięcia poważnych konsekwencji zdrowotnych w razie ciężkiego wypadku.

191207152541-ty-uehara-911-helmet-exlarge-169

Ty Uehara, młodszy informatyk z University of Hawaii w Manoa, jeździ motocyklem codziennie. Niestety jeden z jego przyjaciół miał niedawno wypadek podczas jazdy- złamaną miednicę i kość ogonową.
Według Uehary jego przyjaciel nie mógł wezwać pomocy, ponieważ nie mógł się ruszyć i nie był widoczny dla innych kierowców. Powiedział, że większość motocyklistów zazwyczaj trzyma telefony w plecaku lub ma je przymocowane do kierownicy pojazdu.
„Gdybyś miał wypadek, nie miałbyś dostępu do telefonu, jeśli doznałeś poważnych obrażeń lub jeśli twój motocykl jest od ciebie oddalony” – powiedział.
Z powodu wypadku przyjaciela, Uehara stworzył ConTekt – kask, który wykorzystuje nowoczesną technologię, aby wykręcić 911 ( w Europie 112) w momencie, gdy jego użytkownik uderzy o ziemię.

Według Uehary kask ConTekt będzie wymagał trzech elementów: GPSu do śledzenia lokalizacji, akcelerometru do śledzenia nagłych zmian, czujników prędkości i ciśnienia do monitorowania dużego uderzenia w zewnętrzną powłokę kasku.
Uehara zgłosił swój wynalazek na konkurs „Przełomowych Wyzwań innowacyjnych- University of Hawaii 2019” zdobywając  pierwsze miejsce -otrzymał nagrodę w wysokości 2000 $. Obecnie jest na etapie szukania inwestorów, aby uruchomić projekt.

Czy uważacie to za ważną innowację? Jeździlibyście w takim kasku?

 

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl