Quartararo górą także w sobotę

- Mick

Fabio Quartararo był najszybszy także podczas drugiego dnia oficjalnych testów MotoGP na torze Sepang w Malezji. Tym razem Francuz dosiadał już jednak Yamahy w specyfikacji 2020. 

Zawodnik zespołu Petronas Yamaha SRT o mniej niż jedną dziesiątą sekundy wyprzedził Jacka Millera, dosiadającego nowego Ducati w barwach zespołu Pramac oraz kierowcę testowego marki KTM, Hiszpana Daniego Pedrosę. Pierwszą piątkę uzupełnili Joan Mir na Suzuki oraz kolega zespołowy Quartararo, Franco Morbidelli na Yamasze w ubiegłorocznej specyfikacji.

Na szóstej pozycji dzień zakończył Maverick Vinales, który podobnie jak w piątek zaliczył niegroźną wywrotkę. Na deskach znaleźli się także Andrea Dovizioso i Marc Marquez, choć dla obu nie było to największym zmartwieniem. Podczas gdy Dovizioso przyznał, że Ducati nie udało się uporać z problemami z prowadzeniem, które trapiły go w poprzednim sezonie, Marquez wciąż jest wyraźnie osłabiony po listopadowej operacji prawego barku.

Jakby tego było mało, Cal Crutchlow zdradził, że Honda także nie uporała się z ubiegłorocznymi problemami. Zdaniem Brytyjczyka, zachowanie przodu – na które tak narzekał rok temu – w ten weekend jest jeszcze gorsze niż w poprzednim sezonie.

Lepsze nastroje panują w Aprilii, która przygotowała praktycznie nowy motocykl, który nie tylko dysponuje mocniejszym silnikiem, ale także jest dużo stabilniejszy podczas hamowania i mniej podsterowny na wejściach w zakręty. Czyżby Aprilia i KTM miały zrobić w tym roku wyraźny krok w kierunku czołówki?

Dziś aż szesnastu zawodników zmieściło się w ośmiu dziesiątych sekundy! Jutro trzeci i ostatni dzień testów w Malezji. W akcji zobaczymy także Jorge Lorenzo. Później zawodników MotoGP czekają już tylko testy w Katarze, gdzie sezon 2020 rozpocznie się za równo miesiąc!

Oto wyniki drugiego dnia testów:

Zrzut ekranu 2020-02-8 o 11.51.26

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl