Przygoda w mniejszym wydaniu – czyli KTM 490 Adventure!
MotoRmania
15 lipca 2020

Motocykle KTM dotychczas kojarzyły się głównie z mocarnymi jednostkami turystycznymi, enduro oraz nakedami, u których ciężko by dopatrywać się kompromisów. Od niedawna producent chcąc zbliżyć się do klienta stara się przedstawić szerszą ofertę swoich pojazdów.

Do tej pory mogliśmy spotkać silnik znany z KTM 390 Duke. Teraz do półlitrowych motocykli KTM trafią nowe silniki, które będą produkowane również w Indiach. Tym razem będzie to jednak twin o pojemności 500 ccm, który trafi zarówno do motocykli z Mattighofen jak i do jednośladów Husqvarny.

Prace rozwojowe potwierdził szef KTM Stefan Pierer oraz poinformował, że odbywają się one w Indiach, w centrum badawczym marki Bajaj Auto w Pune. Jednoślady będą produkowane w Indiach, co może mieć duży wpływ na finalną cenę produktu oraz dostępność.

Według słów Pierera, nowe motocykle pojawią się w sprzedaży z początkiem 2022 roku. W ramie znajdziemy dwucylindrowy silnik rzędowy o pojemności około 500 cm3. Według planu pojawią się trzy motocykle o totalnie różnych charakterach: wyprawowy 490 Adventure, sportowy RC 490 oraz miejski naked Duke 490. Do tego mogą pojawić się takie motocykle jak: 490 SMC R/SMR R oraz 490 SM T/Enduro R.

Dzisiaj nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne informacje dotyczące nowych jednośladów. 

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły