Przygoda w mniejszym wydaniu – czyli KTM 490 Adventure!

- MotoRmania

Motocykle KTM dotychczas kojarzyły się głównie z mocarnymi jednostkami turystycznymi, enduro oraz nakedami, u których ciężko by dopatrywać się kompromisów. Od niedawna producent chcąc zbliżyć się do klienta stara się przedstawić szerszą ofertę swoich pojazdów.

Do tej pory mogliśmy spotkać silnik znany z KTM 390 Duke. Teraz do półlitrowych motocykli KTM trafią nowe silniki, które będą produkowane również w Indiach. Tym razem będzie to jednak twin o pojemności 500 ccm, który trafi zarówno do motocykli z Mattighofen jak i do jednośladów Husqvarny.

Prace rozwojowe potwierdził szef KTM Stefan Pierer oraz poinformował, że odbywają się one w Indiach, w centrum badawczym marki Bajaj Auto w Pune. Jednoślady będą produkowane w Indiach, co może mieć duży wpływ na finalną cenę produktu oraz dostępność.

Według słów Pierera, nowe motocykle pojawią się w sprzedaży z początkiem 2022 roku. W ramie znajdziemy dwucylindrowy silnik rzędowy o pojemności około 500 cm3. Według planu pojawią się trzy motocykle o totalnie różnych charakterach: wyprawowy 490 Adventure, sportowy RC 490 oraz miejski naked Duke 490. Do tego mogą pojawić się takie motocykle jak: 490 SMC R/SMR R oraz 490 SM T/Enduro R.

Dzisiaj nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne informacje dotyczące nowych jednośladów. 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl