Proces przeciwko H-D : klient oskarża o wadę powodującą „śmiertelne wężykowanie”.

- MotoRmania

W Północnej Carolinie właśnie rozpoczyna się proces gdzie pozwanym jest Harley-Davidson – chodzi o rzekome wady konstrukcyjne mogące prowadzić do wypadku.

William „Alex” Rouse twierdzi, że utrata stabilności na należącej do jego ojca Elektra Glidzie Classic z 1999 roku,   spowodowała w kwietniu 2018  utratę kontroli nad motocyklem. W efekcie zjechał z drogi i miał wypadek, w którym odniósł obrażenia i jak twierdzi „prawie stracił przytomność”.

Uważa, że wada konstrukcyjna Electry Glide’a powoduje niebezpieczne wężykowanie – tak zwany „Death Wobble” i powołuje się na większą ilość wypadków, gdzie właśnie takie zjawisko mogło zajść. Przed „Alexem” stoi trudne zadanie – niestabilność motocykla może być wywołana masą czynników niezwiązanych z konstrukcją – od ciśnienia w oponach, poprzez rozłożenie ewentualnych bagaży, nawierzchnię drogi, po umiejętności prowadzącego.  Warto zwrócić uwagę również na fakt, że motocykl miał wypadek po blisko 20 latach użytkowania – wcześniej nie było problemów z niestabilnością? Może tym razem po prostu kogoś poniosło i zamiast powiedzieć, „tato przepraszam” to padło hasło „tato, to nie moja wina”…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl