Poprawiony S1000XR

- MotoRmania

BMW S1000XR otrzymuje na rok 2020 sporo modyfikacji  – jest lżejszy o 10kg, ma zwiększone osiągi, kolorowy wyświetlacz odświeżony wygląd.

BMW-S1000XR-04

Nowy silnik bazuje na nowej, bardziej kompaktowej jednostce znanej z ostatniego wcielenia BMW S1000RR ( chociaż nie zastosowano tu zróżnicowanego czasu pracy zaworów, która daje wzrost wartości mocy w dolnej części obrotów). Moc XR’a pozostaje na tym samym poziomie 163KM, ale poprawiono potencjał średniego zakresu obrotów i wydłużono 4,5 oraz 6 bieg. Celem było uzyskanie większej łagodności podczas spokojnych płynnych przejazdów i obniżenie konsumpcji paliwa. Zastosowano tak zwane sprzęgło slip-assist, które razem z zaawansowaną elektroniką ma zapobiegać blokadzie tylnego koła przy agresywnych redukcjach. Maszyna naturalnie spełnia normy Euro5.

Nowa aluminiowa rama jest o 2.1kg lżejsza od poprzedniczki – obniżono również wagę ramy pomocniczej o 9%. Do standardowych trybów jazdy ( Standard, Rain, Road i Dynamic) dorzucono w pełni regulowany Dynamic Pro, który pozwala ustawić naszą spersonalizowaną mapę. Waga motocykla gotowego do jazdy to 226kg.

BMW-S1000XR-01

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl