Płacimy 452 000zł za JEDEN radar… Blisko pól miliona? Jak to możliwe.

- MotoRmania

Wg informacji podanych przedwczoraj przez Polsatnews.pl, na program zakupu nowych urządzeń pomiarowych rząd wyda 162 mln złotych, z czego znaczna większość, bo 137 mln zł pochodzić ma ze środków unijnych. 0 lokalizacji nowych 26 radarów pisaliśmy wczoraj, reszta urządzeń zastąpi stare radary, i ponadto planuje się zakup 11 urządzeń przenośnych. Łącznie wszystkich rejestratorów zakupionych będzie 358 sztuk. Jeżeli podzielimy 162 000 000zł na 358 sztuk to cena za jeden radar wyniesie nieco ponad 452 000zł. W takiej cenie można dzisiaj zakupić np. nowe mieszkanie w jednej z najdroższych polskich lokalizacji, w Warszawie w Miasteczku Wilanów. Albo dom w niejednej mniej prestiżowej lokalizacji w Polsce.

W cenie 200 tys. zł możemy zakupić bardzo, bardzo skomplikowane urządzenia medyczne, samochody które same parkują, i nieprawdopodobnie skomplikowane technologicznie sprzęty różnego rodzaju. Jak aparat z fotokomórką, który robi zdjęcie może kosztować pół miliona złotych? Bardzo frapuje nas ta zagadka….

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl