Płacimy 452 000zł za JEDEN radar… Blisko pól miliona? Jak to możliwe.
MotoRmania
6 listopada 2020

Wg informacji podanych przedwczoraj przez Polsatnews.pl, na program zakupu nowych urządzeń pomiarowych rząd wyda 162 mln złotych, z czego znaczna większość, bo 137 mln zł pochodzić ma ze środków unijnych. 0 lokalizacji nowych 26 radarów pisaliśmy wczoraj, reszta urządzeń zastąpi stare radary, i ponadto planuje się zakup 11 urządzeń przenośnych. Łącznie wszystkich rejestratorów zakupionych będzie 358 sztuk. Jeżeli podzielimy 162 000 000zł na 358 sztuk to cena za jeden radar wyniesie nieco ponad 452 000zł. W takiej cenie można dzisiaj zakupić np. nowe mieszkanie w jednej z najdroższych polskich lokalizacji, w Warszawie w Miasteczku Wilanów. Albo dom w niejednej mniej prestiżowej lokalizacji w Polsce.

W cenie 200 tys. zł możemy zakupić bardzo, bardzo skomplikowane urządzenia medyczne, samochody które same parkują, i nieprawdopodobnie skomplikowane technologicznie sprzęty różnego rodzaju. Jak aparat z fotokomórką, który robi zdjęcie może kosztować pół miliona złotych? Bardzo frapuje nas ta zagadka….

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły