OFICJALNIE: Vinales opuszcza Yamahę!

- MotoRmania

Od kilkudziesięciu minut mamy już oficjalny komunikat o odejściu Mavericka Vinalesa z Yamahy. Podjęto wspólną decyzję o wcześniejszym zakończeniu kontraktu, który obowiązywać miał jeszcze na rok 2022. Vinales w ostatnim czasie coraz głośniej krytykował Yamahę, a wczoraj po zajęciu drugiego miejsca w Holandii, był wyraźnie niezadowolony. Trudno zrozumieć niezadowolenie kiedy zdobywa się podium w dobrym stylu, ale być może był to element dopasowany do strategii komunikacyjnej związanej z dzisiejszym ogłoszeniem odejścia. W oficjalnych oświadczeniach strony dziękują sobie za współpracę, a Lin Jarvis używa określenia „ze smutkiem żegnamy”. Tłumaczy również, że decyzja zapadła podczas wspólnej dyskusji po Grand Prix Niemiec, które było ich „najtrudniejszym weekendem wyścigowym w pięcioletniej współpracy”. Wygląda na to, że Yamaha tego nie chciała – to Maverick postanowił odejść. Wszystko wskazuje, przenosi się na miejsce czekające w Aprilii. Szef zespołu Apilii powiedział co prawda w ten weekend prosto do kamery DAZN, że „nie rozmawiali z Maverickiem”, co teoretycznie jest prawdą, ale w rzeczywistości dyplomatycznym ominięciem prawdy. Rozmawiali z jego menadżerami i dil jest dograny.

Jest jeszcze jedno ciekawe pytanie… Dovi testuje dla Aprilii. Na miejscu Espargaro wcale nie bylibyśmy tacy spokojni o swoje miejsce w zespole na 2022.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl