Od KidzGP do MotoGP? Sukces Jeremiasza Wojciechowskiego.

- Pejser

Jeremiasz Wojciechowski otrzymał od organizatorów prestiżowej serii Red Bull MotoGP Rookies Cup zaproszenie na testy, które wyłonią zawodników rywalizujących w sezonie 2024 w przedsionku motocyklowych mistrzostw świata MotoGP.

Historia Jeremiasza jest wyjątkowa. Warto ją w telegraficznym skrócie przedstawić, bo jest historią inspirującą. Dzieciaki mogą się na jej przykładzie przekonać, że ciężką pracą spełnia się najbardziej nieprawdopodobne marzenia. Rodzice mogą się uczyć ile można zrobić dla dziecka i jak można się zaangażować w osiągnięcie jego celów. Bez rodziców Jeremiasz nie stałby dzisiaj przed eliminacją do Red Bull Rookies. Ich czas, bezkompromisowe poświecenie, wiara i wsparcie na każdym etapie były kluczem do spełnienia marzeń 15-latka z Pakości. 

Kiedy w 2017 roku niespełna 9 letni Jeremiasz przyturlał się na treningi Motormania KidzGP pojawiły się problemy „techniczne”… To ten dzieciak poniżej 🙂 

Miał nadwagę i nie mogliśmy go zmieścić nawet w największy przygotowany przez nas dla dzieciaków kombinezon.  Ostatecznie kupiliśmy mu dwu częściowy kombinezon Dainese w rozmiarze 46 i dopiero wtedy wbiliśmy go jakoś do środka. Na małych chińskich motocyklach nie było mu łatwo trenować, ale się nie poddawał. Kto by przypuszczał, że jest to początek tak potężnej pasji, i ogromnej rodzinnej przygody. Dzisiaj, 7 lat później, Jeremiasz mieszka z rodzicami w Hiszpanii, około 150km od haciendy Motormanii. Zdarza mu się pojawiać na treningach Los Cojones, ale za jego rozwój już od kilku sezonów jest odpowiedzialny hiszpański trener, który dba o zróżnicowaną pracę rozwojową na motocyklach. Po dzieciaku z nadwagą nie ma nawet śladu. Bieganie pod górę z oponą, trening na siłowni i odpowiednia dieta przyniosły oczekiwany rezultat. Chudy jak szczypiorek Jeremiasz ma plan zrzucenia jeszcze 1,5kg przed eliminacjami Red Bull Rookies, które odbędą się na torze w Guadix, zaledwie 80km od naszej hiszpańskiej siedziby. 

Red Bull MotoGP Rookies Cup to seria będąca realnym przedsionkiem mistrzostw świata MotoGP. Jej wyścigi odbywają się podczas rund Grand Prix, a połowa zawodników z tegorocznej stawki „królewskiej klasy” trafiła do mistrzostw świata właśnie przez ten puchar.

W 17-letniej historii żadnemu Polakowi nie udało się dostać do Red Bull MotoGP Rookies Cup, chociaż o awans otarł się dwa lata temu Milan Pawelec. Tym razem organizatorzy wybrali z całego świata około stu najlepiej rokujących, młodych zawodników, którzy otrzymali zaproszenie do pojawienia się w Guadix. Oprócz Jeremiasza będzie tam jeszcze jeden Polak – mieszkający i ścigający się w UK, Filip Surowiak. 

Z tej setki tylko kilkunastu otrzyma możliwość startów w przyszłorocznej edycji Red Bull MotoGP Rookies Cup, jednak już samo zaproszenie na testy jest nie lada wyróżnieniem i okazją do nauki pod okiem najlepszych specjalistów.

 Podczas zaplanowanych na początek października testów zawodnicy będą podzieleni na dwie grupy. Najlepsi z obu z nich zostaną zaproszeni do udziału w trzecim i ostatnim dniu jazd, po którym wyłoniona zostanie grupa awansująca do pełnego cyklu Red Bull MotoGP Rookies Cup 2024. 

Będziemy towarzyszyć Jeremiaszowi w Guadix i stworzymy dla was krótką relację z tego jak przebiega to wydarzenie. Trzymajcie kciuki ! 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl