Nowy gracz na polskim motocyklowym rynku akcesoryjnym – ERMAX

- MotoRmania

W naszym kraju mamy już dostęp do większości europejskich czy światowych producentów różnych akcesoriów do motocykli, nie brakuje też oferty rodzimych firm. Do grona firm akcesoryjnych dołącza firma ERMAX.

news sponsorowany

Czy aby na pewno oferta akcesoriów na rynku polskim jest wystarczająco szeroka? Wielu producentów oferuje ten sam produkt, różnica leży tylko w jego wykonaniu. Weźmy tutaj na przykład akcesoryjne mocowania rejestracji, czyli efektownie wycięty laserowo kawałek aluminium wraz z drobnym stelażem mocującym, także wykonanym z aluminium. Są jednak modele motocykli, w których takie rozwiązanie się nie sprawdzi. Co wtedy? Są akcesoria motocyklowe i jest ERMAX. Ta francuska marka ma nieco głębsze podejście do akcesoriów, a może to już tuning wizualny? To tak, jak w świecie samochodziarzy. Czasem nie wystarczy dokładka zderzaka, bo pożądany efekt wywołuje dopiero cały nowy, akcesoryjny zderzak.

CBR 1000 RR

Ermax ma bardzo indywidualne podejście do sprawy. Jako jedna z nielicznych firm na świecie, produkuje kompletne wypełnienie zadupka z tworzyw sztucznych typu ABS wraz ze stelażem, mocowaniem rejestracji przy użyciu klasycznego aluminium. Czym jest ABS ? To zwykle takie samo tworzywo, z którego wykonuje się oryginalne owiewki motocyklowe. No dobra, mamy czerwony motocykl i czarne wypełnienie zadupka w oryginale, zmieniamy na Ermaxa o ciekawszym kształcie, ale nadal czujemy niedosyt, bo stare było czarne i nowe też jest czarne, pasowałoby je pomalować pod kolor motocykla. Nie trzeba! Zależnie od twoich preferencji możesz otrzymać wersje podstawową, która występuje w czarnym macie lub wersje lakierowane pod kolor Twojego motocykla. Fajnie, ale co z podświetlaniem tablicy? – o ile lampa nie oświetla rejestracji, w zestawie znajdziesz oświetlenie tablicy, oczywiście LEDowe.

Z 750 R

Co to za firma, nigdy o niej nie słyszałem.
Do tej pory w Polsce nie było dealera, który oficjalnie sprzedawałby akcesoria Ermaxa. Można powiedzieć, że to nowość na naszym rynku. Ermax to francuski producent, który projektuje i produkuje we Francji. Wszystkie produkty z ich oferty to bardzo przemyślane i dopracowane projekty, podwójny otwór w szybie – fajnie wygląda, ale nie po to go zrobiono, poprawia aerodynamikę. Coś więcej ? Pewnie! Genialny design Ermaxa możesz znaleźć na ich: szybach, błotnikach zintegrowanych z osłonami łańcucha czy pługach do silnika. Lubisz styl moto GP ? Są i nakładki na siedzenie pasażera, osłony chłodnicy dla nakedów, lampy led wraz z kierunkami i neonem oraz kierunkowskazy. Ekonomicznie a z „przytupem” ? Są również naklejki na ranty felg czy tankpady.

GSX-S 1000

Czy warto?
Trzeba rozważyć to pytanie w dwóch płaszczyznach: Czy warto inwestować pieniądze tylko po to, aby poprawić wygląd motocykla ? Jeśli nie kupujesz seksownej bielizny swojej kobiecie to nie warto, nie jesteś wzrokowcem. Rozważanie „za” i „przeciw” we wszelkich modyfikacjach czy tuningu to temat rzeka, albo to czujesz albo nie. Czy warto kupić właśnie te akcesoria ? Jeśli zależy ci na wysokiej jakości i czymś oryginalnym to zdecydowanie tak.

BMW F800R akcesoria ermax

Co, gdzie, jak i za ile?
Aktualna oferta dostępna jest na stronie producenta www.ermax.fr. Od 2015 r., oficjalnym i wyłącznym dealerem na rynek polski jest firma MOTOSTYLING a ofertę znajdziesz na www.motomaxer.pl. Jakie ceny? Wyśrodkowane względem konkurencji, czasem ta sama cena i ciekawszy wygląd, ale i są przypadki że za design trzeba trochę dopłacić.
Masz konto na facebook’u ? My też! www.facebook.com/ERMAXpolska
Zapraszamy!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl