Motus MTS oficjalnie!

- MotoRmania

Po wielu latach oczekiwań, Motus zaprezentował wreszcie swój autorski motocykl MTS. Jak wyszło Amerykanom stworzenie uniwersalnego sportowo-turystycznego motocykla?

Motocykl wygląda surowo i interesująco. Trzeba przyznać, że Ameryka do tej pory raczej słynęła z chopperów, cruiserów i wszelkiej maści customów. Szalony prym wiedzie tu Harley, którego silnik stanowią gro wszelkich konstrukcji. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z kompletnie autonomiczną konstrukcją. Fakt, Eric Buell tworzył sportowe cuda, ale bazujące na V-Twinach od H-D. Tu mamy całkowicie niezależną konstrukcję.

Silnik stworzony został we współpracy z Pratt & Miller Engineering. 1645 ccm V4 i bezpośredni wtrysk. To wszystko zapewnia 161 KM przy 7800 obr/min oraz 165 Nm momentu obrotowego. Producent zapewnia, że osiągi jednostki KMV4 zapewniają moc użytkową niemalże w każdym zakresie obrotów. Nie bez znaczenia jest też wydawany przez silnik dźwięk.

Możemy sobie tylko wyobrazić jak pięknie warczą cztery cylindry przepychając w sumie ponad półtora litra powietrza. Z pewnością będzie to muzyka jakiej każdy motocyklista pragnąłby słuchać o poranku. Motus MTS jest typem motocykli, które będzie się albo bezgranicznie kochać albo bezwzględnie nienawidzić. Patrząc z różnych perspektyw zauważymy albo elegancki i wyrafinowany pojazd albo brutalną i nieokrzesaną maszynę. Tu nie ma miejsca na pełną finezję. MTS ma być z założenia pojazdem na dalsze wypady. Decydując się na nawinięcie na koła kilku bądź kilkunastu tysięcy kilometrów chcemy sprzęt niezawodny i niezniszczalny. Nie szukamy wychuchanych i pięknie opakowanych „cacek”. Tu musi być prosto, wygodnie i trwale. Nie znajdziecie tu GPS, radia, interkomu czy innych mniej lub bardziej zbędnych rzeczy. To jest prawdziwy motocykl. Bez zbędnej elektroniki. Bez niepotrzebnych dodatków. Motocykl wejdzie na rynek prawdopodobnie w tym roku. Aktualnie Motus wyrusza w tournee dookoła Ameryki w celu zaprezentowania swojego pojazdu w najważniejszych motocyklowych centrach USA.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl