Monstrum w rękach Triumph’a – Speed Triple 1200!

- MotoRmania

Nowy Speed Triple 1200 jest odpowiedzią dla rosnącej w siłę konkurencji wśród klasy super – nakedów. Czy 180KM okaże się godnym konkurentem choćby dla takich motocykli jak: KTM 1290 Super Duke R, Ducati Streetfighter V4 czy BMW S 1000 R? Wiele wskazuje na to, że TAK!

Do napędu Speed Tiple’a Triumph wykorzysta nowy, trzycylindrowy silnik o pojemności 1200cm3 i mocy około 180 KM. Patrząc na zdjęcia szpiegowskie i porównując je z modelem o pojemności 1050 cm3, widać wyraźnie, że kształt i rozmiar silnika jest inny i większy. Poza tym nowa skrzynia korbowa i pokrywa sprzęgła również wskazują, że nowy Triple będzie miał większy silnik.

Zdjęcia ukazują niemal gotowy motocykl, w tym przypadku bogato wyposażony. Możemy na nim zauważyć m.in. układ hamulcowy Brembo, co przekłada się na doskonałą skuteczność hamowania. Nowa generacja będzie oferowana z zawieszeniem Ohlins. Również tylne zawieszenie zamontowane będzie bezpośrednio na wahaczu, co pomoże zaoszczędzić miejsce. Na pokładzie znajdzie się nowe oprogramowanie, które będzie kompatybilne z Google Maps oraz GoPro.

Speed Triple 1200 pojawi się w salonach najwcześniej na wiosnę 2021 roku.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl