Monstrum w rękach Triumph’a – Speed Triple 1200!
MotoRmania
15 lipca 2020

Nowy Speed Triple 1200 jest odpowiedzią dla rosnącej w siłę konkurencji wśród klasy super – nakedów. Czy 180KM okaże się godnym konkurentem choćby dla takich motocykli jak: KTM 1290 Super Duke R, Ducati Streetfighter V4 czy BMW S 1000 R? Wiele wskazuje na to, że TAK!

Do napędu Speed Tiple’a Triumph wykorzysta nowy, trzycylindrowy silnik o pojemności 1200cm3 i mocy około 180 KM. Patrząc na zdjęcia szpiegowskie i porównując je z modelem o pojemności 1050 cm3, widać wyraźnie, że kształt i rozmiar silnika jest inny i większy. Poza tym nowa skrzynia korbowa i pokrywa sprzęgła również wskazują, że nowy Triple będzie miał większy silnik.

Zdjęcia ukazują niemal gotowy motocykl, w tym przypadku bogato wyposażony. Możemy na nim zauważyć m.in. układ hamulcowy Brembo, co przekłada się na doskonałą skuteczność hamowania. Nowa generacja będzie oferowana z zawieszeniem Ohlins. Również tylne zawieszenie zamontowane będzie bezpośrednio na wahaczu, co pomoże zaoszczędzić miejsce. Na pokładzie znajdzie się nowe oprogramowanie, które będzie kompatybilne z Google Maps oraz GoPro.

Speed Triple 1200 pojawi się w salonach najwcześniej na wiosnę 2021 roku.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły