Mamy to! Biesiekirski udowadnia, że jego miejsce jest w Mistrzostwach Świata.

- MotoRmania

Piąty dzień Piotrka Biesiekirskiego na nowym motocyklu, piąty dzień w Mistrzostwach Świata Moto2, i mamy to.

Mamy Polaka, który udowadnia, że jest na właściwym miejscu. Urywając sekundę po sekundzie Polak dokonuje niesamowitego progresu. Jeszcze w Misano tydzień temu brakowało dwóch sekund do ostatniego zawodnika.

Dzisiaj jest to strata do lidera, a Piotrek złapał kontakt ze stawką. W dzisiejszych kwalifikacjach znowu urwał czas i pomimo ostatniego miejsca jest już tylko kilka dziesiątych za rywalami z końca stawki. Co najważniejsze – zaledwie 0,6s za renomowanym Bo Bendsnayderem, jedynym zawodnikiem, który tak jak Piotrek jedzie na japońskim NTS-ie. Krótko mówiąc podczas drugiego weekendu wyścigowego Polak złapał kontakt ze stawką. Jutro podczas wyścigu nauczy się znacznie więcej trzymając się z zawodnikami z Mistrzostw Świata.

Urwanie kolejnej sekundy jest jak najbardziej realne, a to oznacza, że wkrótce będziemy mogli liczyć na miejsca w pobliżu „dwudziestki”. Mamy nadzieje, że niedługo potem przyjdzie czas na pierwsze punkty. Brawo Piotrek!

Oto, co Piotrek powiedział po kwalifikacjach:

„Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszych postępów i całego weekendu. Coraz lepiej rozumiem motocykl i przyspieszam, podczas gdy zespół bardzo mi pomaga i nie nakłada na mnie żadnej presji. Myślę, że jesteśmy gotowi na jutrzejszy wyścig. Będzie z pewnością bardzo trudny, bo tor w Barcelonie na dłuższym dystansie jest bardzo wymagający fizycznie. Chciałbym dobrze wystartować, utrzymać się w grupie i spróbować nawiązać walkę w pierwszej połowie wyścigu. Jeśli to się nie uda, chciałbym przynajmniej dojechać do mety mając rywali w zasięgu wzroku. Najważniejsze jest jednak kontynuowanie naszych wspólnych postępów i zbieranie doświadczenia w moim zaledwie drugim starcie w mistrzostwach świata”.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl