Kontrola motocykla- najważniejsze ćwiczenie, którego nie robisz!

- MotoRmania

No dobrze, jeżeli akurat jesteś tym jednym na setki motocyklistów, który to ćwiczenie robi, to przepraszamy za tytuł. Propozycja treningowa przedstawiona na filmie poniżej jest jednym z tych fenomenalnych ćwiczeń, które wykonują zarówno początkujący jak i super zaawansowani zawodnicy. Na początku uczy nas zrozumienia motocykla: dobierania odpowiedniej prędkości do złożenia, odpowiedniej pozycji, patrzenia w odpowiednią stronę. Na dalszych etapach podnosi nasze wyczucie i uczy opanowania uślizgów, pomocy ciałem przy skręcie, szybkości reakcji ciała. Do tego ćwiczenia wystarczy obszar asfaltu o wielkości kilku miejsc parkingowych i mały motocykl typu PitBike, a najlepiej MiniGP. Im mniejsza moc i im krótszy rozstaw osi tym wykonanie tego ćwiczenia jest trudniejsze – pamiętajcie, że w treningu chcemy, aby było trudniej, a nie łatwiej. Pamiętajcie o naszych bezpłatnych treningach na Torze Radom dla subskrybentów – będziemy Was nagrywać i konsultować pozycję oraz linię przejazdu ( tutaj się wszystkiego dowiesz). Później w listopadzie robimy bezpłatne seminaria z ustawień zawieszenia. Subskrybenci mogą od razu zobaczyć poniżej drugi film z dodatkowymi, bardzo dokładnymi wskazówkami co do tego ćwiczenia. Zatem jeżeli nie jesteś subskrybentem, zobacz pierwszy film, i jeżeli Ci się spodoba, kliknij na banner poniżej. Mamy dla Ciebie dużo więcej materiałów, a co tydzień wjeżdża kilka nowych.

Witaj w sekcji dla subskrybentów – zapraszamy na rozszerzenie do materiału powyżej. Tutaj opowiemy Wam o ważnych aspektach związanych z tym ćwiczeniem 🙂

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl