WorldSBK we Francji – Rea coraz bliżej tytułu – Zapowiedź

- Mick

Rywalizacja w World Superbike wkracza w decydującą fazę. Na trzy rundy przed końcem sezonu Jonathan Rea jest coraz bliżej obrony tytułu. Czy na francuskim torze Magny-Cours Irlandczyk z ekipy Kawasaki położy jedną rękę na koronie?

Na sześć wyścigów przed końcem rywalizacji i 150 punktów możliwych jeszcze do zdobycia Rea wyprzedza zespołowego kolegę Toma Sykesa o 47, a Chaza Daviesa z Ducati o 98 oczek. Sprawa jest więc prosta. Jeśli dobrze to rozegra, obrońca tytułu będzie mógł sięgnąć po drugie mistrzostwo już podczas kolejnej rundy w hiszpańskim Jerez.

Rok temu we Francji mimo kapryśnej aury to właśnie Rea dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, więc jego sytuacja wygląda dobrze, tym bardziej, że dzisiejsze treningi dla Sykesa upłynęły pod znakiem problemów ze skrzynią biegów. W obu sesjach najszybszy był za to Davies, który nie zamierza poddawać się bez walki.

Przed własnymi kibicami zaimponować z pewnością spróbuje doświadczony Sylvain Guintoli, którego zespołowy kolega z Yamahy, Alex Lowes, rozpoczął weekend od niegroźnej wywrotki. Kolejna trudna runda czeka z kolei z pewnością uczącego się kolejnego nowego toru Nicky’ego Haydena, który jeszcze tydzień temu, podobnie jak Lowes, startował gościnnie w MotoGP.

W klasie Supersport już w ten weekend po kolejny tytuł sięgnąć może Kenan Sofuoglu, który ma dość sporą przewagę nad debiutującym w serii Randym Krummenacherem, którego za rok zobaczymy w Superbike’ach. Kwestia wicemistrzostwa rozstrzygnie się jednak chyba dopiero podczas finału w Katarze, bowiem PJ Jacobsen traci do Szwajcara tylko dziewięć oczek. Wiele wskazuje na to, że Amerykanin przeniesie się za rok do Moto2, dlatego z pewnością będzie chciał opuścić Supersporty z kolejnym tytułem wicemistrza świata. Po tytuł w klasie Superstock 1000 sięgnąć może także w ten weekend Argentyńczyk Leandro Mercado.

Niestety we Francji zabraknie Pawła Szkopka, który zakończył swoją współpracę z węgierską ekipą Team Toth. Paweł będzie jednak gościem w studiu Eurosportu podczas obu wyścigów, które odbędą się w sobotę i niedzielę o godzinie 13:00. Wcześniej, w sobotę o 10:30, czeka nas także bezpośrednia relacja z Superpole.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl