Paweł Szkopek nie wystartuje w World Superbike we Francji

- MotoRmania

Mimo kolejnych punktów wywalczonych podczas ostatniej rundy w Niemczech Paweł Szkopek postanowił zakończyć współpracę z węgierskim zespołem Team Toth. Jedyny Polak w stawce motocyklowych mistrzostw świata World Superbike nie wystartuje w najbliższy weekend w wyścigach na francuskim torze Magny-Cours.

Informacja Prasowa

Najbardziej doświadczony polski zawodnik, który miesiąc temu wywalczył w klasie Superbike dziesiąty w karierze tytuł motocyklowego mistrza kraju, do mistrzostw świata World Superbike wrócił w kwietniu. Jedyny Polak, który ma na swoim koncie punkty wywalczone w tej serii, imponował już podczas pierwszego startu w holenderskim Assen, na mokrym torze jadąc z grupie z fabrycznymi zawodnikami i walcząc o zwycięstwo.

Wkrótce Szkopek sięgnął po kolejne w karierze punkty; w czerwcu finiszując na piętnastym miejscu we włoskim Misano, a w połowie września na mokrym torze Lausitzring walcząc o pierwszą dziesiątkę i ostatecznie zajmując czternastą pozycję. Choć do końca sezonu pozostały jeszcze trzy rundy; we francuskim Magny-Cours, hiszpańskim Jerez de la Frontera i na katarskim torze Losail, Paweł z ciężkim sercem postanowił zakończyć współpracę z ekipą Team Toth, której Yamahy R1 dosiadał do tej pory.

Choć nie wystartuje w ten weekend we Francji, Paweł będzie gościem podczas bezpośrednich relacji z Magny-Cours, które odbędą się w sobotę o 13:00 w Eurosporcie 2 i w niedzielę o 13:00 w Eurosporcie 1.

„To była bardzo trudna decyzja, ale nie widzę w tej sytuacji innego rozwiązania – wyjaśnia Paweł Szkopek. – Chciałbym bardzo podziękować zespołowi Team Toth za zaproszenie do wspólnych startów w mistrzostwach świata, które były dla mnie kolejnym cennym doświadczeniem i zaowocowały kolejnymi punktami w mojej karierze. Dziękuję także wszystkim moim partnerom oraz kibicom, którzy wspierali nas niezależnie od wyników. Niestety, pakiet jakim dysponowaliśmy uniemożliwiał nam pokazanie pełni naszego potencjału, a wprowadzenie zmian, które proponowałem, było na tym etapie sezonu niemożliwe chociażby ze względów kontraktowych. Co prawda w tym przypadku nie chodziło o kwestie finansowe, ale zdaję sobie sprawę, że aby wrócić do World Superbike na bardziej konkurencyjnym pakiecie potrzebuję większego budżetu. Oczywiście mógłbym w ten weekend wystartować we Francji i liczyć na deszcz, bo tylko w takich warunkach możemy być w miarę konkurencyjni, ale nie potrafię startować z takim nastawieniem. Sięgnąłem w tym roku po dziesiąty tytuł mistrza Polski wygrywając osiem z dziesięciu wyścigów, w których startowałem i z takim samym nastawieniem wyruszałem na każdą rundę mistrzostw świata. Mam jednak nadzieję, że to nie koniec mojej przygody z serią World Superbike. Tym bardziej, że ostatnia runda w Niemczech pokazała, że stać mnie na walkę o wysokie pozycje wśród najlepszych zawodników na świecie.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl