Rossi, Hayden, Bayliss i Hofmann testują na Mugello
Piotr Jędrzejak
22 maja 2012

Jeżeli chcielibyście wjechać na tor Mugello dziś, jutro lub pojutrze, to niestety mamy dla Was złą wiadomość. Tor zarezerwowany został na 3-dniowe prywatne testy. 

Po niedzielnym, wspaniałym powrocie na podium, Rossi będzie miał ogromny zastrzyk pozytywnej energii do ulepszania motocykla. Nicky Hayden natomiast czuje pewien niedosyt – wiedział, że na mokrym jego motocykl jest bardzo konkurencyjny, ale po problemach z najprawdopodobniej rozlanym olejem na samym starcie, nie udało mu się utrzymać dobrego tempa. Ci panowie pojawią się na Mugello dopiero jutro i jednym z elementów do testów będzie nowy, bardziej gładko oddający moc silnik.

Nawet jeżeli zawodnicy zaakceptują nowe podzespoły, to nie trafią one na tor wcześniej, niż na Laguna Seca w lipcu, jako że Ducati zaplanowało jeszcze dwa testy, w czerwcu i lipcu.

Dziś już na Mugello jest Franco Battini, etatowy kierowca Ducati, który rozpocznie testy nowych części w Desmosedici. W Toskanii jest też Troy Bayliss, który tytułowe zdjęcie Dukatów wrzucił na swojego twittera z dopiskiem „Czas na zabawę”. Troy w ten sposób po raz kolejny przyczyni się do rozwoju projektu 1199 Panigale w specyfikacji Superbike. Następnym razem, w czerwcu za sterami zasiądzie już teoretycznie docelowy zawodnik, Carlos Checa.

W boksach Mugello są też superbiki Aprilii, które rozwijał będzie były zawodnik MotoGP i obecny tester, Alex Hofmann.

Testy odbywają się niestety za zamkniętymi drzwiami, ale kto wie, może panowie pozamieniają się motocyklami…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły