Carlos Checa przetestuje 1199 Panigale w czerwcu
Piotr Jędrzejak
13 kwietnia 2012

Mistrz Świata World Superbike, Carlos Checa jeszcze nie miał okazji przejechać się nowym Ducati!

Na temat polityki Ducati w sprawie Superbików głośno było pod koniec poprzedniego sezonu. Włosi uznali, że nowego i wspaniałego dziecka, jakim jest 1199 Panigale jeszcze nie wprowadzą do WSBK. Podjęli decyzję, że w tym roku nowy motocykl będzie jeszcze dopracowywany na podstawie startów w FIM Superstockach 1000 oraz w wielu wyścigowych seriach narodowych i że nie chcą rzucać go na głęboką wodę. Tym bardziej, że Checa bardzo dobrze radzi sobie na wciąż konkurencyjnym 1198. Panigale natomiast, co dla nikogo nie powinno być zdziwieniem, okazało się niezwykle skuteczne. W pierwszym wyścigu stocków zdobyło pole position oraz 3-cie miejsce we wznowionym wyścigu (przed czerwoną flagą było pierwsze), natomiast w seriach narodowych nowy Dukat zgarnął już masę zwycięstw i podiów. W tym wszystkim zapomniano jednak o szczególe, który nie jest niezbędny, ale dość symboliczny. Carlos Checa, Mistrz Świata 2011 i najlepszy kierowca Ducati do tej pory nie jeździł żadną werjsą 1199 Panigale!

Na ten temat wypowiedział się szef Ducati Corse Superbike, Ernesto Marinelli:

„Checa jeszcze go nie testował. Dziwny zbieg okoliczności, ale nie było to tak zaplanowane. Mamy nadzieję, że zorganizujemy mu test w okolicach czerwca. Wszystkie inne testy, które mieliśmy, odbywały się bardzo blisko wyścigów, więc to po prostu niezbyt dobrze, żeby testować zaraz przed wyścigiem. Panigale jest zupełnie innym motocyklem, inaczej się go czuje, więc nie chcieliśmy zaburzać koncentracji Carlosa przed Mistrzostwami. To jest jego pierwszorzędny cel. Teraz jego test jest zaplanowany na torze Mugello tuż po rundzie w Misano (10. czerwca) i odbędzie się w trakcie jednego z naszych regularnych testów rozwojowych, które robimy raz w miesiącu.”

Z niecierpliwością czekam na czerwcową opinię Carlosa (i oczywiście jego czasy) na temat 1199 Panigale.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły