Niedziela w WorldSBK na Phillip Island pod znakiem Kawasaki

- Mick

Jonathan Rea i Alex Lowes podzielili się zwycięstwami w niedzielnych wyścigach World Superbike na torze Phillip Island. Podium dwukrotnie uzupełnił debiutant Scott Redding. Z powodu wywrotki zmagań klasy Supersport nie ukończył Christoffer Bergman z polskiego Wójcik Racing Teamu. 

Po zaciętej walce Rea, który w sobotę zaliczył wywrotkę w pierwszym wyścigu sezonu, zaatakował jego zwycięzcę, Turka Topraka Razgatlioglu w ostatnim zakręcie wyścigu Superpole, triumfując z przewagą zaledwie 0,067 sekundy. Tylko 0,72 sekundy do zwycięzcy stracił z kolei Redding, podczas gdy czwarty był Lowes, dwie dziesiąte za zespołowym kolegą.

Drugi wyścig upłynął z kolei pod znakiem walki duetu Kawasaki. Tym jednak razem atak w ostatnim zakręcie, który okazał się skuteczny w walce z nieco słabszą Yamahą, nie sprawdził się i to dosiadający identycznego Kawasaki Lowes minął linie mety na pierwszym miejscu, zaledwie 0,037 sekundy przed Rea i blisko sekundę przed Reddingiem. Toprak tym  razem nie ukończył rywalizacji.

Wyścigu Supersportów nie ukończył z kolei Christoffer Bergman. Wielka szkoda, bo zawodnik Wójcik Racing Teamu na półmetku jechał na punktowanym, dziesiątym miejscu, ale nie dojechał do mety z powodu wywrotki. Polska ekipa pokazała się jednak w Australii z bardzo dobrej strony.

Druga runda World Superbike odbędzie się za dwa tygodnie w Katarze, tydzień po tym, jak na torze Losail sezon rozpoczną zawodnicy MotoGP.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl