MV Agusta w World Supersport – znamy nazwiska kierowców!

- Piotr Jędrzejak

Na F3 675 zasiądą doświadczony Roberto Rolfo oraz świetnie zapowiadający się Christian Iddon!

W najbliższym sezonie World Supersport w stawce pojawi się nowy producent. Będzie to oczywiście MV Agusta ze swoim fabrycznym teamem! Tą nowinkę znamy wprawdzie już od pewnego czasu, ale dopiero teraz potwierdzeni zostali zawodnicy, którzy zasiądą za sterami F3 675 w barwach ParkingGO MV Agusta!

Jednym z nich jest 32-letni Roberto Rolfo, dobrze znany fanom wyścigów motocyklowych. Zadebiutował w wieku 15 lat w klasie 250, ale od tamtej pory miał też okazję startować w MotoGP, Moto2, a w latach 2006-2011 jeździł w World Superbike na Ducati, Hondzie oraz Kawasaki. „Roby” wnosi do zespołu ogromny pakiet doświadczenia.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że w 2013 r. mogę ścigać się MV Agustą z profesjonalistami takimi, jak ParkinGO” – mówi Roberto Rolfo. „Chcę podziękować im za tą niesamowitą szansę uczestniczenia w wyścigowym powrocie historycznej marki, jaką jest MV. Jestem bardzo zmotywowany i dam z siebie wszystko aby osiągnąć cele i być najlepszym w klasie.”

Kolegą zespołowym Rolfo będzie Christian Iddon. 27-latek jest dobrze znany brytyjskim fanom supermoto, jako że jest tam wielokrotnym mistrzem. Minione dwa lata spędził w klasie Supersport w serii BSB – sezon 2012 zakończył na dobrej, czwartej lokacie w generalce.

„Podpisanie tego kontraktu z Giuliano [G. Rovelli, szef zespołu – przyp. red] oraz ParkinGO jest realizacją moich marzeń oraz niesamowitą okazją do rozwinięcia kariery” – mówi Christian. „Będę musiał przyzwyczaić się do 11 kompletnie nowych dla mnie torów, a przy tym ważna będzie koncentracja, ale wierzę, że możemy konkurować z najlepszymi. W każdym wypadku jest tu ogromny potencjał i jestem pewien, że mamy team, który może go wykorzystać. Chcę podziękować ParkinGO oraz MV Aguscie za ich zaufanie. Posiadam kontrakt z fabrycznym zespołem prestiżowej marki i zaledwie czwartym roku moich wyścigów na torach i to jest właśnie spełnione marzenie.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl