MV Agusta i ParkinGO – fabryczny zespół w World Supersport 2013!
Piotr Jędrzejak
23 listopada 2012

Fabryczne F3 675 już niedługo w stawce Mistrzostw Świata Supersport!

Pamiętacie nowinkę sprzed kilku tygodni? Pisaliśmy, że MV Agusta wkracza z fabrycznym wsparciem do brytyjskich wyścigów Superbike i strzelaliśmy wtedy, że będzie to swoisty poligon doświadczalny przed World Superbike. Teraz okazuje się, że cała sprawa idzie znacznie szybciej, niż mogłoby się wydawać!

Wczoraj ogłoszony został trzyletni kontrakt pomiędzy MV Agustą oraz zespołem ParkinGO, według którego team ma zarządzać fabrycznymi motocyklami F3 675 w serii World Supersport!

„To wielka satysfakcja, że mogę ogłosić ten kontrakt z Team Parkingo. Dla mnie osobiście jest to duże i ekscytujące wyzwanie, jako że pasję do świata wyścigowego przekazał mi ojciec. Jestem przekonany, że z doświadczeniem inżyniera Massimo Bordi mamy wszystkie składniki niezbędne do osiągania znaczących wyników” – powiedział Giovanni Castiglioni, prezydent MV Agusta i syn Claudio Castiglioniego.

Giuliano Rovelli, zespół ParkinGO: „Tego ranka mój brat Paolo i ja rozmawialiśmy o wielkiej odpowiedzialności oraz jednocześnie satysfakcji, jaką czujemy podpisując tak istotny kontrakt. Już od pierwszych spotkań wzajemnie dobrze rozumiemy się z zarządem firmy. Plany i możliwości obu stron tej umowy są ważnymi składnikami, aby osiągnąć z naszej współpracy maksymalnie dobre efekty.”

Zespół ParkinGO nie ogłosił jeszcze, kto będzie kierowcą, ale póki co wszystkie plotki wskazują na Luca Scassę – byłego zawodnika ParkinGO oraz byłego kierowcę MV Agusty.

Fabryczny zespół MV Agusty w World Supersport jest pierwszym etapem 3-letniego kontraktu, ale więcej szczegółów nie zostało oficjalnie ujawnionych. Być może, tak jak wspominaliśmy, następne kroki to World Superbike za rok lub dwa? A może Włosi z Varese zaskoczą wszystkich kolejną niesamowitą decyzją?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły