MV Agusta wraca do wyścigów – najpierw British Superbike, a później…
Piotr Jędrzejak
31 października 2012

W najbliższym sezonie na torach BSB zobaczymy dwie MV Agusty F4RR!

O wyścigowy powrót marki postarał się dealer motocykli Robinsons of Rochdale, który w najbliższym sezonie mistrzostw British Superbike wystawi zespół z dwoma zawodnikami. Zespół otrzyma wsparcie nie tylko od angielskiego importera marki, ale też od fabryki MV Agusty.

Nic dziwnego, że producent z Varese zdecydował się na zespół bliski fabrycznemu – brytyjskie mistrzostwa to jedna z tych serii wyścigów narodowych, która stoi na ogromnie wysokim poziomie oraz skupia zawodników i zespoły z całego świata. Manager zespołu przyznaje, że zadanie nie będzie łatwe, ale ze wsparciem fabryki motocykle na pewno udowodnią, że są konkurencyjne. Do wyścigów wystawiony zostanie oczywiście model F4 RR w specyfikacji 2013. Spora część infrastruktury teamu składającego się z 50 osób jest już na swoim miejscu, ale wszystkie nazwiska – wliczając dwóch kierowców oraz managera technicznego – nie zostały jeszcze oficjalnie podane.

MV Agusta nie uczestniczyła w brytyjskich wyścigach od 2009 roku. To samo tyczy się sceny WSBK, gdzie we wspomnianym sezonie MV Agusty pojawiły się po raz ostatni, kilka razy w Superstockach 1000. Mając na oku nowe przepisy, które zbliżą motocykle World Superbike do seryjnych w 2014 roku, być może fabryczne zaangażowanie w serii BSB (która przecież już ma takie przepisy) jest dla MV Agusty idealnym poligonem doświadczalnym? Chcielibyście, żeby ta legendarna marka wyścigowa, z którą łączą się takie nazwiska Giacomo Agostini czy Mike Hailwood, wróciła do Mistrzostw Świata Superbike?

 

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły