Listy startowe World Superbike i Supersport bez Polaków

- Mick

Z polskim zespołem, ale bez polskiego zawodnika. Tak podsumować można nowe listy startowe mistrzostw świata motocykli produkcyjnych, które opublikowali właśnie organizatorzy serii World Superbike. 

O tym, że w stawce World Supersport zobaczymy ekipę Grzegorza Wójcika, Wójcik Racing Team, wiadomo już od dłuższego czasu. Yamahy R6 z numerem 71 dosiądzie Szwed Chris Bergman. Na tym jednak niestety kończą się polskie akcenty. Polaków zabraknie bowiem nie tylko w klasie Superbike, ale także w najmniejszej kategorii Supersport 300.

W klasie Superbike bez niespodzianek, choć nadal z kilkoma znakami zapytania. O wszystkich przetasowaniach pisaliśmy już wcześniej, podobnie jak o ostatnich problemach zespołu Pedercini. Rzeczywiście z nowej wersji listy startowej zniknęły nazwiska Jordiego Torresa i Lorenzo Savadoriego, a sama ekipa ma przypisane tylko jedno miejsce i niepotwierdzone nazwisko zawodnika. Do obsadzenia pozostaje także druga Honda w teamie MIA Racing, choć wiadomo, że nie dosiądzie jej na pewno Ryuichi Kiyonari. Japończyk wraca w tym roku do mistrzostw kraju.

Tymczasem zespoły World Superbike rozpoczynają właśnie testy w Jerez.

Oto listy startowe – wciąż wstępne – na sezon 2020:

Zrzut ekranu 2020-01-21 o 13.43.07 Zrzut ekranu 2020-01-21 o 13.43.21 Zrzut ekranu 2020-01-21 o 13.44.01 Zrzut ekranu 2020-01-21 o 13.44.11

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl