Listy startowe World Superbike i Supersport bez Polaków
Mick
21 stycznia 2020

Z polskim zespołem, ale bez polskiego zawodnika. Tak podsumować można nowe listy startowe mistrzostw świata motocykli produkcyjnych, które opublikowali właśnie organizatorzy serii World Superbike. 

O tym, że w stawce World Supersport zobaczymy ekipę Grzegorza Wójcika, Wójcik Racing Team, wiadomo już od dłuższego czasu. Yamahy R6 z numerem 71 dosiądzie Szwed Chris Bergman. Na tym jednak niestety kończą się polskie akcenty. Polaków zabraknie bowiem nie tylko w klasie Superbike, ale także w najmniejszej kategorii Supersport 300.

W klasie Superbike bez niespodzianek, choć nadal z kilkoma znakami zapytania. O wszystkich przetasowaniach pisaliśmy już wcześniej, podobnie jak o ostatnich problemach zespołu Pedercini. Rzeczywiście z nowej wersji listy startowej zniknęły nazwiska Jordiego Torresa i Lorenzo Savadoriego, a sama ekipa ma przypisane tylko jedno miejsce i niepotwierdzone nazwisko zawodnika. Do obsadzenia pozostaje także druga Honda w teamie MIA Racing, choć wiadomo, że nie dosiądzie jej na pewno Ryuichi Kiyonari. Japończyk wraca w tym roku do mistrzostw kraju.

Tymczasem zespoły World Superbike rozpoczynają właśnie testy w Jerez.

Oto listy startowe – wciąż wstępne – na sezon 2020:

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły