Joan Lascorz powoli odzyskuje sprawność!
Piotr Jędrzejak
14 maja 2012

Joan odzyskał czucie oraz sprawność rąk i dłoni!

Minęło już niespełna półtora miesiąca od poważnego wypadku Joana Lascorza oraz dwa tygodnie od kiedy Hiszpan opuścił Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Teraz zespół Kawasaki Provec Racing wydaje kolejne oficjalne oświadczenie o stanie zdrowia Joana.

W wiadomości można przeczytać, że lekarze usunęli rurkę tracheotomijną, a Lascorz oddycha w pełni samodzielnie, jest świadomy i bez problemu rozmawia. Pamięta też wszystko z wypadku na Imoli, co w niedługim czasie zostanie poddane pełnej analizie oraz będzie publicznie wytłumaczone.

Wszystkich cieszy najbardziej, że Joan odzyskał czucie oraz sprawność rąk i dłoni, jednak wciąż brak czucia w okolicy brzusznej oraz w nogach. Hiszpan zostanie dziś przetransportowany do Instytutu Guttmana, gdzie jego uraz kręgosłupa zostanie zbadany raz jeszcze, a do wyników nowi lekarze i terapeuci dopasują odpowiedni plan rehabilitacji.

Zespół oraz rodzina jak zwykle dziękują lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim, którzy wspierali Joana. Dziękują też Leonowi Haslamowi i Tomowi Sykesowi z zespołu Kawasaki, którzy wspomnieli o Joanie na ceremonii wręczenia pucharów, a także Lorenzo, Espargaro oraz Marquezowi i wszystkim innym kierowcom, którzy wspierali Joana naklejkami w ostatniej rundzie MotoGP.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły