Jakub Smrz do British Superbike – Loreno Lanzi do Effenbert Liberty Racing
Piotr Jędrzejak
10 września 2012

„Reorganizacja” zespołu Effenbert Liberty Racing trwa…

Zespół Liberty Racing, który znowu posiada swojej nazwie sponsora (Effenbert), wystosował przed weekendem wyścigowym na Nurburgring kolejną, zastanawiającą informację prasową. Po dziwnym, niezbyt udanym sezonie, roszadach, zwolnieniu Guintoliego, opuszczeniu rundy w Moskwie, a w końcu ogłoszeniu reorganizacji, ekipa podejmuje kolejny krok. Tym razem swoją posadę traci Kuba Smrž.

Miejsce Jakuba zajął już w ten weekend Lorenzo Lanzi. Oficjalnie jest to część „reorganizacji zasobów ludzkich, technicznych i logistycznych na następny sezon”, jak można przeczytać w króciutkiej notce prasowej. Nieoficjalnie jednak, zespołowi po prostu brakuje pieniędzy… Nowy członek teamu, 30-letni Lanzi wygrał w tym roku w Assen na Hondzie CBR600RR, natomiast w Superbikach startował już 130 razy. Wyścigi wygrywał trzykrotnie na Ducati 999 oraz 1098.

Jakub Smrž, weteran 150 wyścigów World Superbike szybko znalazł sobie nowy etat. Zaledwie po dwóch dniach oficjalnie ogłosił, że przenosi się do serii British Superbike. Jeździł tam będzie w zespole Splitlath Redmond Aprilia na RSV4, na której kończył też sezon 2010. Debiut zaplanowany został na najbliższą, dziesiątą rundę w Assen, jednak nie jest jeszcze jasne, czy Jakub pojedzie też kolejne dwie, finałowe rundy, czy poczeka na kolejny, pełny sezon.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły