Eugene Laverty bez obrażeń po poważnie wyglądającym wypadku [video]

- Piotr Jędrzejak

Kolizja z Lowesem zerwała przewody hamulcowe, Laverty musiał zeskoczyć z motocykla.

Sobotni, pierwszy wyścig World Superbike na torze Imola, Eugene Laverty zakończył w dość nieoczekiwany sposób. Na 13 okrążeniu, na zakręcie w prawo przed zakrętem Rivazza, Laverty miał kolizję z szeroko jadącym Alexem Lowesem. Kolizja nie była poważna, obaj utrzymali się na swoich motocyklach bez problemu. Niestety okazało się, że przewody hamulcowe Eugene’a zostały zerwane.

Wpadając w następny zakręt z prędkością bliską 200 km/h, Laverty podjął błyskawiczną decyzję o opuszczeniu pokładu. Sam zaliczył kilka kozłów w pułapce żwirowej, a jego Aprilia RSV4 uderzyła w bariery i stanęła w płomieniach.

Poza kilkoma siniakami, Laverty uniknął obrażeń i otrzymał od lekarzy zielone światło na start w drugim, niedzielnym wyścigu.

„Jest okay. Gdy zeskoczyłem z motocykla trochę się potoczyłem, ale z moim ciałem jest okej” – powiedział Eugene Laverty. „Wychodząc z zakrętu w prawo przed Rivazza, Alex wjechał po wewnętrznej i zabrał moją linię. Próbowałem hamować, ale on wyszedł szeroko, czego w tym miejscu nie powinien zrobić. Nie miałem gdzie uciekać.

W kolizji moje przewody hamulcowe zaczepiły się o motocykl Alexa i zerwały się, więc nie miałem hamulców. Kilka razy spróbowałem je napompować, ale musiałem stamtąd uciekać.

To nic pięknego koziołkować przez pułapkę żwirową w stronę barier, więc miałem szczęście, że wyszedłem cało.”

Incydent został zbadany przez dyrekcję wyścigu, ale żaden z kierowców nie został ukarany za kolizję. Wypadek spowodował czerwoną flagę na 13. okrążeniu, a więc liczyły się wyniki z mety 12. okrążenia.

Eugene Laverty wypadek imola hamulce pożar (1)

Eugene Laverty wypadek imola hamulce pożar (2)

Eugene Laverty wypadek imola hamulce pożar (3)

Eugene Laverty wypadek imola hamulce pożar (4)

Eugene Laverty wypadek imola hamulce pożar (5)

Eugene Laverty wypadek imola hamulce pożar (6)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl