Yamaha R6 Dunlop Cup – Trudny weekend Paska na Oschersleben

- MotoRmania

Adrian Pasek ukończył wyścig przedostatniej, siódmej rundy niemieckiego motocyklowego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup na trzynastym miejscu, ale chce wrócić do czołówki podczas ostatniego wyścigu sezonu, we wrześniu.Informacja Prasowa

22-latek z Kolbuszowej solidnie rozpoczął swój drugi w tym roku weekend na torze Oschersleben, gdzie w czerwcu finiszował na szóstej pozycji. W czwartek Pasek ukończył bowiem pierwszy trening wolny na szóstym miejscu w stawce trzydziestu zawodników z całej Europy.

Później jednak kapryśna pogoda w połączeniu z testowaniem licznych zmian ustawień motocykla mocno utrudniły „Pasiowi” zadanie. Po kwalifikacjach najszybszy z Polaków spadł na trzynaste pole startowe i w niedzielę na takiej też pozycji ukończył sam wyścig, choć przez większą jego część jechał w pierwszej dziesiątce i zanim spadł deszcz gonił grupę walczącą o siódmą pozycję.

Mimo trudnego weekendu na torze Oschersleben Pasek wciąż zajmuje wysokie, siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Ostatnia runda pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup odbędzie się w dniach 19-21 września na znanym z Formuły 1, ale nowym dla Adriana torze Hockenheim.

Więcej o Adrianie Pasku pod adresem www.adrianpasek.com oraz na oficjalnym profilu Facebook.com/adrianpasek . Więcej informacji o pucharze pod adresem www.yamaha-cup.de

Adrian Pasek
„Niestety nie był to dla nas udany weekend. Wprowadziliśmy sporo zmian w ustawieniach motocykla, ale nie wyszły nam one na dobre i przed samym wyścigiem wróciliśmy do sprawdzonych rozwiązań sprzed dwóch rund. Początek wyścigu był całkiem niezły. Szybko awansowałem na dziesiąte miejsce i goniłem trójkę walczącą o siódmą lokatę, ale na kilka kółek przed metą zaczęło lekko padać. Po wszystkich tych zmianach ustawień nie czułem się na motocyklu do końca pewnie i ostatecznie finiszowałem na trzynastej pozycji. Po wszystkim okazało się jeszcze, że od rundy w Assen coś dziwnego działo się z tylnym amortyzatorem. Nie ukrywam, że podczas ostatnich dwóch rund zrobiliśmy krok do tyłu. Musimy wrócić do miejsca, w którym byliśmy po wywalczeniu czwartej pozycji na Nurburgringu. Chcę to zrobić podczas testów przed ostatnią rundą, aby na Hockenheim zakończyć sezon w jak najlepszym stylu i zrobić kolejny krok w kierunku czołowej grupy. Być może w ramach treningu wystartuje w ostatniej rundzie mistrzostw Polski na Słowacji.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl