Wójcik Racing Team w Poznaniu w mocnym składzie
MotoRmania
24 maja 2018

Motocyklowy zespół Wójcik Racing Team w najbliższy weekend wystawi mocny skład podczas pierwszej rundy mistrzostw Polski i europejskiej serii Alpe Adria. Do Marka Szkopka, Adriana Paska, Pawła Górki i Szymona Strankowskiego dołączą Sebastian Zieliński i Wiktor Ostrowski.

Informacja Prasowa

Ubiegłoroczny mistrz Polski i Alpe Adria klasy Supersport, Marek Szkopek w tym roku przesiada się do klasy Superbike, w której walkę o tytuł stoczy m.in. ze starszym bratem Pawłem. Marek ma za sobą nie tylko udany start Yamahą R1 w pierwszej rundzie Alpe Adria na Słowacji, ale także w mistrzostwach świata FIM EWC.

W klasie Superstock 1000 identycznie przygotowanych R1-ek dosiądą Adrian Pasek i Paweł Górka, którzy razem z Markiem reprezentowali Wójcik Racing Team podczas ostatnich wyścigów FIM EWC na Słowacji oraz we Francji i w tym roku zamierzają walczyć o mistrzostwo Polski.

Tytułu w klasie Superstock 600 bronić będzie niezawodny Szymon Strankowski, podczas gdy w klasie Supersport stołeczną ekipę reprezentować będzie wielokrotny mistrz Polski, Sebastian Zieliński. Jednocześnie w klasie Supersport 300 zadebiutuje zaledwie 18-letni Wiktor Ostrowski.

Wyścigi pierwszej rundy mistrzostw Polski WMMP odbędą się w Poznaniu w sobotę i niedzielę. Będą połączone ze zmaganiami drugiej rundy Alpe Adria. Rywalizację będzie można oglądać w internecie, na stronie www.lutecracing.com .

„W zeszłym roku zdominowaliśmy rywalizację w Alpe Adria, sięgając po tytuły w klasach Supersport 600 i 300 oraz wicemistrzostwo w Superstockach 1000 – mówi szef zespołu, Grzegorz Wójcik, który sam także ponownie wystartuje w Pucharze Polski klasy Rookie 1000. – W tym sezonie do zmagań w Alpe Adria podchodzimy jednak czysto treningowo i skupiamy się na mistrzostwach Polski, w których rok temu wywalczyliśmy tytuły w trzech z czterech klas, a także na mistrzostwach świata FIM EWC. Do Poznania udajemy się z mocnym składem, który będzie reprezentował nas przez cały sezon. Marek jest gotowy do walki o tytuł w królewskiej klasie Superbike, Adrian i Paweł z pewnością będą narzucać tempo w Superstockach 1000, a Szymon i Sebastian to absolutni faworyci w klasach Superstock 600 i Supersport. Cieszymy się zresztą, że jako wielokrotny mistrz Polski, Sebastian przyjął nasze zaproszenie do wspólnych startów. Ciekawi jesteśmy także postępów naszego debiutanta, Wiktora, ale i w jego przypadku liczymy na udany sezon. Wszyscy nasi podopieczni mają za sobą udane, zimowe testy i są gotowi do walki, podobnie jak cały zespół.”

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły