WMMP – Trudne warunki w czeskim Moście
Mick
16 lipca 2012

W miniony weekend w czeskim Moście odbyła się czwarta runda motocyklowych mistrzostw Polski, tradycyjnie połączona ze zmaganiami europejskiej serii Aple Adria. Oto, co wydarzyło się w wyścigach podczas weekendu zdominowanego przez kapryśną pogodę.

W kategorii Supersport na starcie zabrakło obrońcy tytułu, Daniela Bukowskiego, którego z najbliższych wyścigów wyeliminowała kontuzja obojczyka. Taka sytuacja oznacza, że Marka Szkopka w praktyce czeka spacerek po tytuł, ale „Mikro” mimo wszystko do zmagań w Moście podszedł na poważnie i wygrał wyścig Alpe Adria!

Jego kolega zespołowy z ekipy Recykl, Sebastian Zieliński, wywalczył w Moście świetne, piąte miejsce, podczas gdy Szymon Strankowski z Suzuki Grandys Duo, zgarnął cztery punkty za dwunastą pozycję. Paweł Podgórki, Natalia Florek, Michał Orlikowski i Patryk Kosiniak, finiszowali poza punktami. W klasyfikacji Juniorów podium wyglądało następująco: Strankowski, Orlikowski i Kosiniak.

W Superbike’ach na podium stanęli: Radek Rous, Berto Camlek i lider tabeli, Marko Jerman, finiszujący przed zespołowym kolegą, Andy Meklauem. Irek Sikora był szósty, Janusz Oskaldowicz ósmy, a Waldek Chełkowski dziesiąty. Wyścigu nie ukończył kolega zespołowy Sikory, Czech Michal Filla.

W Superstock 1000 triumfował Martin Choy, przed Gwenem Giabbanim i Michalem Drobnym, zaś świetne, czwarte miejsce wywalczył Paweł Górka, który wyprzedził Michala Fillę. Kolejni Polacy pod koniec pierwszej dziesiątki: Siódmy był Barek Wiczyński, przed Marcinem Kondratowiczem, Krzysztofem Kubisiem, Mateuszem Korobaczem i Marcinem Dąbrowskim. Jeden punkt, z okrążeniem straty, zgarnął Andy Meklau, który prowadził, ale musiał zjechać na aleję serwisową po problemach z dźwignią zmiany biegów, zaś Mariusz Kondratowicz i Jerzy Berger nie dojechali do mety.

Weekend WMMP, podobnie jak w przypadku Pucharu Polski, upłynął pod znakiem kapryśnej pogody i mokrych wyścigów. W Rookie 1000 najszybsi z Polaków byli: Jarosław Chomicz, Adam Marciniak i Miłosz Rozycki, ale to Czech, Richard Balcar (BMW Sikora) stanął na szczycie polskiego podium. Najszybsza trójka Rookie 600 to z kolei: Sławomir Maszczak, Przemysław Krajewski i Arkadiusz Brancewicz.

Musicie nam tym razem wybaczyć nieco oszczędną w słowach relację ze zmagań WMMP, ale w sytuacji, w której w jeden weekend odbywa się aż tyle imprez motocyklowych (poza zmaganiami w Moście, także runda MotoGP we Włoszech i bydgoskie Stunt GP), redakcji czasami trudno się rozdwoić. Nie pomaga także opieszałość organizatorów Alpe Adria, którzy najwyraźniej wychodzą z założenia, że zawodami nie interesuje się nikt, poza samymi, obecnymi na torze zawodnikami. Jeszcze wczoraj wieczorem na próżno szukać mogliście w internecie wyników wyścigów z Mostu. Dobrze, że za dwa tygodnie wyścigowa karuzela wraca do Poznania!

Wyniki z Mostu znajdziecie TUTAJ!

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły