WMMP – Kalendarz wyścigów na sezon 2014
Mick
11 grudnia 2013

Znamy już wstępną wersję kalendarza Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na rok 2014. Oto on:

Składający się z sześciu rund, w tym trzech w Poznaniu, sezon rozpocznie się w połowie maja na Słowacji i tam też zakończy się w połowie września. Po czerwcowej wizycie w Poznaniu seria przeniesie się do czeskiego Mostu, a następnie wróci do Wielkopolski na dwie kolejne rundy, z których pierwsza odbędzie się wspólnie z mistrzostwami Alpe Adria.

Kalendarz na sezon 2014 jest dość mocno rozciągnięty, a sierpień jest jedynym miesiącem, w którym odbędą się dwie rundy. Zawodnicy WMMP nie będą jednak walczyć tylko ze sobą. Podczas pierwszej rundy zmagania WMMP wejdą w skład weekendu słowackiej serii IMRC (International Motorcycle Race Championsip). W Moście i podczas drugiej wizyty na Slovakiaringu wystartują zarówno motocykliści IMRC, jak i Alpe Adria. Jak już wspomnieliśmy, także jedna z rund w Poznaniu obędzie się w połączeniu z Alpe Adria.

Dobre wieści dla fanów MotoGP i WSBK

Niestety, w kalendarzu WMMP znów zabrakło czeskiego, znanego z MotoGP toru w Brnie, ale kibice obu serii mogą być zadowoleni. Weekendy WMMP i MotoGP krzyżują się tylko dwukrotnie; podczas pierwszej i ostatniej rundy mistrzostw Polski (podczas których odbywają się odpowiednio GP Francji i GP San Marino). Jeszcze lepiej jest z World Superbike (choć ten kalendarz także jest wstępny). Pierwszy Poznań krzyżuje się z porannymi zmaganiami w Malezji (choć stoją one jeszcze pod znakiem zapytania). Na wyścigi WMMP z pewnością nie ruszą tłumy, a fajnie, że niewielka grupka zapaleńców nie będzie musiała wybierać; tor Poznań, czy kanapa i telewizor.

Z ciekawostek możemy jeszcze dodać, że rundy w Moście i druga na Słowacji pokrywają się z wyścigami mistrzostw Niemiec IDM Superbike (choć ich kalendarz jest jeszcze bardzo wstępny), a dwie pierwsze z mistrzostwami Hiszpanii, choć to chyba nie będzie akurat dla nikogo problemem.

Kalendarz na sezon 2014:

 

16-18.05 SlovakiaRing (IMRC + WMMP)

6-8.06 Poznań (tylko WMMP)

18-20.07 Most (AA + IMRC + WMMP)

1-3.08 Poznań (AA + WMMP)

22-24.08 Poznań (tylko WMMP)

12-14.09 SlovakiaRing (AA + IMRC + WMMP)

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły