Trzy podia dla ekipy Pazera Racing w Poznaniu

- MotoRmania

Paweł Szkopek, Patryk Pazera i Radek Brandebura wywalczyli kolejne w tym sezonie podia podczas wymagającej, czwartej rundy motocyklowych mistrzostw Polski na torze w Poznaniu.

Informacja Prasowa

Broniący tytułu w klasie Superbike, Szkopek zdominował sobotnie kwalifikacje, sięgając po kolejne pole position i dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej. Niestety, kilka godzin później Paweł zaliczył wywrotkę, w ekstremalnie trudnych warunkach jadąc na prowadzeniu pierwszego wyścigu weekendu. Dzień później reprezentant ekipy Pazera Racing stoczył piękny pojedynek o zwycięstwo, tym razem już na suchym torze, sięgając ostatecznie po cenne, drugie miejsce i piąte w tym roku podium.

„Po sobotniej wywrotce moi mechanicy nie zmrużyli oka i przez całą noc, do ostatnich minut przed drugim wyścigiem, odbudowywali mój motocykl – powiedział Paweł Szkopek, startujący Yamahą R1. – Bardzo dziękuję za to całemu zespołowi Pazera Racing. W niedzielę miałem jednak mały problem z hamulcami, przez który wyjechałem szeroko w pierwszym zakręcie ostatniego kółka i straciłem prowadzenie. Walka o zwycięstwo z moim bratem była bardzo zacięta, ale nie chciałem stawiać wszystkiego na jedną kartę i przesadnie ryzykować, dlatego jestem zadowolony z drugiego miejsca. Przed nami jeszcze cztery wyścigi podczas których wszystko może się zdarzyć, dlatego wierzę, że znów sięgniemy po tytuł.”

Mimo problemów z układem szybkiej zmiany biegów, tzw. quickshifterem, dobre tempo w obu wyścigach klasy Superstock 600 pokazał z kolei Patryk Pazera, w sobotę finiszując na czwartej, a w niedzielę na trzeciej pozycji, sięgając po szóste podium w tym roku.

„Oba wyścigi były bardzo zacięte i wymagające – powiedział dosiadający Yamahy R6 21-latek. – Niestety miałem problem z quickshifterem, przez co sporo traciłem podczas każdego hamowania, ale mimo wszystko miałem bardzo dobre tempo i wygrałem pojedynki w swojej grupie, a to dobra prognoza przed ostatnimi rundami.”

Na pudle stanął także Radek Brandebura, który niedzielny wyścig Pucharu Polski Rookie 1000 ukończył na trzecim miejscu. W sobotę łodzianin zaryzykował i na przesychający tor założył opony typu „slick”, po starcie wypracowując sobie sporą przewagę. Niestety, po najechaniu na mokrą plamę przewrócił się i mocno uszkodził motocykl. Pokazał jednak determinację, wracając do walki ze świetnym tempem i finiszując na siódmym miejscu.

„Cały zespół wykonał w ten weekend kosmiczną pracę, w sobotę do późnej nocy odbudowując mój motocykl – powiedział Radek Brandebura. – Pokazaliśmy w sobotę świetne tempo w bardzo trudnych warunkach i choć nie udało się przełożyć go na zwycięstwo, to jednak jestem zadowolony z trzeciego miejsca w niedzielnym wyścigu, w którym także byłem bardzo szybki.”

Kolejna, przedostatnia runda mistrzostw Polski odbędzie się na przełomie sierpnia i września na torze Red Bull Ring w Austrii.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl