Marek Szkopek powiększa przewagę po kolejnej wygranej, Wójcik Racing Team ponownie dominuje w Poznaniu
MotoRmania
13 sierpnia 2018

Wygrywając niedzielny wyścig czwartej rundy motocyklowych mistrzostw Polski kategorii Superbike na torze w Poznaniu, Marek Szkopek niemal podwoił swoją przewagę punktową na czele klasyfikacji generalnej. W sobotę w klasie Superstock 1000 triumfował z kolei zaledwie 18-letni Kamil Krzemień. Łącznie w ciągu dwóch dni rywalizacji motocykliści Wójcik Racing Teamu stawali na podium aż 11 razy, w tym cztery razy na jego najwyższym stopniu.

Informacja Prasowa

Po zwycięstwa w klasach Supersport i Superstock 600 sięgnęli Sebastian Zieliński i Szymon Strankowski, podczas gdy w sobotę na podium odpowiednio w klasie Superbike i Superstock 300 stanęli Paweł Górka i Wiktor Ostrowski. Dwukrotnie na drugiej pozycji w kategorii Superstock 1000 finiszował również Adrian Pasek, w niedzielę rozmijając się ze zwycięstwem o jedną dziesiątą sekundy.

Na podium w sobotę stanął także Marek Szkopek, który pierwszy, rozgrywany na mokrym torze wyścig, ukończył na drugim miejscu, a wygrywając dzień później powiększył swoją przewagę w tabeli do aż 50 punktów na już tylko 108 możliwych jeszcze do zdobycia.

„To był dla mnie perfekcyjny weekend, zaczynając od trudnego sobotniego wyścigu na mokrym torze, a kończąc na niedzielnym zwycięstwie po pięknej walce do ostatnich metrów – mówi Marek Szkopek, startujący Yamahą R1. – Cała ekipa pracowała bardzo ciężko i sprawnie, czego efektem jest wynik nie tylko mój, ale także moich zespołowych kolegów. Powiększyliśmy przewagę w klasyfikacji generalnej klasy Superbike, co bardzo nas cieszy, ale nie zamierzamy zwalniać tempa, bo przed nami jeszcze cztery wyścigi mistrzostw Polski, a pomiędzy nimi także start w mistrzostwach świata FIM EWC we Francji.”

Piąta i przedostatnia runda mistrzostw Polski odbędzie się na przełomie sierpnia i września na austriackim torze Red Bull Ring. Sezon dobiegnie końca na początku października na niemieckim Oschersleben. Wcześniej, w połowie września, Wójcik Racing Team wystawi dwa motocykle w wyścigu 24 godziny Bol d’Or, pierwszej rundzie sezonu FIM EWC 2018-2019.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły