Marek Szkopek powiększa przewagę po kolejnej wygranej, Wójcik Racing Team ponownie dominuje w Poznaniu

- MotoRmania

Wygrywając niedzielny wyścig czwartej rundy motocyklowych mistrzostw Polski kategorii Superbike na torze w Poznaniu, Marek Szkopek niemal podwoił swoją przewagę punktową na czele klasyfikacji generalnej. W sobotę w klasie Superstock 1000 triumfował z kolei zaledwie 18-letni Kamil Krzemień. Łącznie w ciągu dwóch dni rywalizacji motocykliści Wójcik Racing Teamu stawali na podium aż 11 razy, w tym cztery razy na jego najwyższym stopniu.

Informacja Prasowa

Po zwycięstwa w klasach Supersport i Superstock 600 sięgnęli Sebastian Zieliński i Szymon Strankowski, podczas gdy w sobotę na podium odpowiednio w klasie Superbike i Superstock 300 stanęli Paweł Górka i Wiktor Ostrowski. Dwukrotnie na drugiej pozycji w kategorii Superstock 1000 finiszował również Adrian Pasek, w niedzielę rozmijając się ze zwycięstwem o jedną dziesiątą sekundy.

Na podium w sobotę stanął także Marek Szkopek, który pierwszy, rozgrywany na mokrym torze wyścig, ukończył na drugim miejscu, a wygrywając dzień później powiększył swoją przewagę w tabeli do aż 50 punktów na już tylko 108 możliwych jeszcze do zdobycia.

„To był dla mnie perfekcyjny weekend, zaczynając od trudnego sobotniego wyścigu na mokrym torze, a kończąc na niedzielnym zwycięstwie po pięknej walce do ostatnich metrów – mówi Marek Szkopek, startujący Yamahą R1. – Cała ekipa pracowała bardzo ciężko i sprawnie, czego efektem jest wynik nie tylko mój, ale także moich zespołowych kolegów. Powiększyliśmy przewagę w klasyfikacji generalnej klasy Superbike, co bardzo nas cieszy, ale nie zamierzamy zwalniać tempa, bo przed nami jeszcze cztery wyścigi mistrzostw Polski, a pomiędzy nimi także start w mistrzostwach świata FIM EWC we Francji.”

Piąta i przedostatnia runda mistrzostw Polski odbędzie się na przełomie sierpnia i września na austriackim torze Red Bull Ring. Sezon dobiegnie końca na początku października na niemieckim Oschersleben. Wcześniej, w połowie września, Wójcik Racing Team wystawi dwa motocykle w wyścigu 24 godziny Bol d’Or, pierwszej rundzie sezonu FIM EWC 2018-2019.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl